Wpis z mikrobloga

Z nudów zrobiłem zestawienie obiektów piłkarskich w Polsce (od TM-E do II ligi).

Wnioski zaskakujące raczej nie są. TM-E jest na pewno najbardziej nowoczesną ligą pod tym względem w Europie (może i na świecie). Średnia wielkość stadionu w moim mniemaniu też jest dość wysoka. Niżej też nie wygląda to źle, choć procentowo spada.


Mogłem się pomylić w paru miejscach, ale takie dane znalazłem.

#ekstraklasa #pierwszaligastylzycia #drugaliga #pilkanozna #stadiony
Pobierz Sverc - Z nudów zrobiłem zestawienie obiektów piłkarskich w Polsce (od TM-E do II lig...
źródło: comment_FFtjUqjvJa28NnsXtlSSjB8IC6QnWGnx.jpg
  • 12
@Sverc: czytałem o tym bodajże w tamtym roku, ale nie mogę znaleźć źródła, dlatego jedynie się pytam. Kurde derby w III lidze na stadionie, który z powodzeniem mógłby funkcjonować w Ekstraklasie cosiedziejeWąski??? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Sverc: ta liga, mówię tu o ekstraklasie może być jeszcze nowocześniejsza, a na pewno mocniejsza, kontrakt z t-mobile kończy się wraz z zakończeniem sezonu, nowy właściciel praw telewizyjnych mówi, że kluby mogą dostawać za transmisje 2 razy tyle co teraz, nc+ ma spory dylemat kończy im się po tym sezonie 5 lig (francuska, hiszpańska, polska, włoska, liga europy), bardzo ciężko będzie przedłużyć to wszystko, co prawda serie a dzielą z orange
@nightrain: To prawda, stadionowo i tak już teraz o wiele więcej zrobić się nie da. Teraz na tapecie powinny być klubowe bazy/akademie - to pod co przymierza się teraz Legia. Ale tu już nie będzie się tego robić z pieniędzy publicznych, więc raczej szybko nic się w tej materii nie zmieni.

Co do praw, to może nie 2x tyle, ale mają na pewno zagwarantowane 25% więcej. A może być jeszcze więcej,
@Sverc: canal+ już od jakiegoś czasu nie robi ekstraklasy (multimedia production), tylko robi to firma zależna w 100% od ekstraklasy a i nie wiem czy nie od ufa sports (livepark), oprawa nic nie straci, tylko boję się trochę o magazyny takie jak liga+, liga+ extra, no i o komentatorów i ekspertów, bo do tych już przez lata przyzwyczaił nas canal+
@nightrain: Aha, no to w takim razie lepiej. Ogólnie liczba widzów może na tym zyskać, bo niewykluczone że Silva sprzeda prawa dwóm podmiotom po podobnych cenach. Myślę, że C+ ligi polskiej (ich dziecka) tak łatwo nie odda i jakiś kawałek tortu dla siebie weźmie, ale na pewno nie będzie już w tym zakresie monopolistą.
@Sverc: obawiam się że możemy polecieć trochę dalej, mówiło się o starcie platformy SKY w naszym kraju, oraz o planach uruchomienia w końcu Fox sports, który koszykówkę pokazuje (lub pokazywał) na głównej antenie fox i w internecie na tej stronie : http://www.foxtv.pl/sports mówi się też o arabach z bein sport, co jak co ale ekstraklasa na start to zawsze dobry początek, bo kontrakt jest na 6 lat