Wpis z mikrobloga

@markolm:

ZKS Marymont? Kiedyś pisałem :

WARUNKI WSTĄPIENIA DO ZWIĄZKOWEGO KLUBU STRZELECKIEGO

Osoby nie posiadające Patentu

1. Okazanie dokumentu stwierdzającego tożsamość

2. Odbycie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa podczas strzelań sportowych, regulaminu strzelnicy + pierwszy trening - 100zł

3. Odbycie dwunastu strzelań szkolno-treningowych [Z tego co rozumiem, najtaniej będzie .22 (1zł/szt) brane w pakietach 25 szt = 12x25zł = 300zł]

4. Uzyskanie pozytywnej opinii instruktora prowadzącego zajęcia

5. Wypełnienie deklaracji + zdjęcie
  • Odpowiedz
@markolm: Szkolenie = Przyjście na strzelnice, kupno amunicji i odbycie treningu pod okiem instruktora. Czyli tak na dobrą sprawę każde pojawienie się na strzelnicy i oddawanie strzałów to szkolenie :)

Oczywiście za pierwszym razem dostajesz instrukcje z zakresu bezpieczeństwa oraz regulaminu strzelnicy.

Tak, robię. Muszę po wypłacie podjechać i zrealizować punkty 5-8. Ostatnio kręciłem motovloga w tym temacie ;]
C.....7 - @markolm: Szkolenie = Przyjście na strzelnice, kupno amunicji i odbycie tre...
  • Odpowiedz
@Cash1337: Super :) W niedziele chce tam pojechac pierwszy raz. Może warto aby to już zakwalifikować jako 1 szkolenie. Jak to dokumentować? Za pierwszym razem od razu poprosic o jakas karte szkoleniowa? Wiem, że wszystkiego mógłbym się dowiedzieć na miejscu, ale wole iść przygotowany ;)
  • Odpowiedz
@markolm: Treningi są wpisywane do karty szkoleniowej dopiero, gdy ją wykupisz czyli zapłacisz 100zł. Ja chodziłem sobie na strzelnicę rekreacyjnie raz na jakiś czas, i dopiero za którymś razem przyszło mi do głowy, żeby wykupić kartę szkoleniową, więc wcześniejsze szkolenia mi się nie wliczały, bo karta jest uzupełniana na bieżąco podczas wydawania amunicji. Jeżeli wiesz, że chcesz pojawiać się tam częściej to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić sobie kartę
  • Odpowiedz
@Cash1337: Aaaa widziałem ten film. To Tobie te zegary szumią ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pierwszy raz pojde z kumplem w niedziele, zawsze troche raźniej, ale sądzę, że w tygodniu znajdę czas.
  • Odpowiedz
@markolm: Ja i moje zegary <3

Jak idziesz z kumplem, to żeby skorzystać z promocji trzeba wydać 100zł/os ;) Jak nigdy nie byliście to za tę stówkę się wybawicie przednio. Spróbujcie koniecznie broni długiej! AR15, Mauser ;)
  • Odpowiedz
@markolm: Najczęściej z broni krótkiej kalibru .22 (Rewolwer Taurus) i 9mm (z reguły Glock).

Broń długa w dużej ilości na pewno nie jest dobrym pomysłem na początek, ale nic wam raczej nie zaszkodzi jak sobie strzelicie parę razy z AR15 ;)

  • Odpowiedz
@Cash1337: Jeszcze mam pytanie, a Ty na pewno będziesz znał odpowiedz. Czym się różni broń sportowa od 'nie sportowej' ? Czy to jakieś inne naboje, czy po prostu to jedna i ta sama broń, która służy do celów sportowych.

I po otrzymaniu patentu, kupieniu szafy itp. ide sobie do sklepu kupuje coś takiego

http://www.bron.pl/bron-palna-i-amunicja/bron-bocznego-zaplonu-krotka/pistolet-bocznego-zapl-colt-1911-gold-cup-kal-22

i już ?:) No oczywiscie pozniej zgłaszam na policje itp...

Chodzi mi generalnie o to, czy to
  • Odpowiedz
4. Pozwolenie na broń, wydane w celach, o których mowa w ust. 2, uprawnia do posiadania następujących rodzajów broni i amunicji do niej:


4) do celów sportowych – broni palnej:


a) bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,


b) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm,


c) gładkolufowej,


d) przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego);

Broń do celów sportowych, nie broń sportowa :)
  • Odpowiedz
@markolm: @Cash1337: tak to podobna broń, katalog broni tyle co jest poszerzony np. o broń bocznego zapłonu, a w stosunku do służb jednocześnie okrojony o ograniczenia kalibrowe czy broń samoczynną.

Co do samego ZKS to jakieś dzikie warunki mają- drogo i czasochłonnie. Są przyjemniejsze kluby, choć może nie w Warszawie.
  • Odpowiedz
@Rogue: Z tego co się orientuję, to ZKS jest mimo wszystko najtańszy w Warszawie.

Chce mnie ktoś wyprowadzic z bledu?

Duzym minusem ZKS jest to, ze maja strzelnice otwarta, czyli w zime szybko sie robi ciemno i zimno ;)
  • Odpowiedz