Wpis z mikrobloga

póki co zaczynając munsterem tyle udało mi się zdziałać.

Wcześniej raczej obalałem hrabiów by wszystko mieć dla siebie, jednakże przez to w innych prowincjach nie mogę szybciej rozwijać technologii (chyba) więc raczej powinienem potworzyć hrabstwa (chyba że oni i tak nie wysyłają rady do ulepszania technologii więc raczej powinienem obalać...

#ck2 #crusaderkingsii
Xardin - póki co zaczynając munsterem tyle udało mi się zdziałać.

Wcześniej raczej o...

źródło: comment_dCrfr96cMoAAti7rNkusDzfQPIRuRiuc.jpg

Pobierz
  • 6
@Xardin: Jeśli nie przekroczyłeś swojego "demesne size to trzymaj dla siebie. Jeśli przekroczyłeś to są kary, więc dawaj synom. Oczywiście da się nagradzać tylko tych dorosłych synów, więc czasami warto przemęczyć się z za dużym demesne o 1 i poczekać aż nastoletni syn stanie się dorosłym.

PROTIP: Nie dawaj nigdy nic ludziom ambitnym i w ogóle ich unikaj. Im nigdy nie dosyć i zawsze będą Cię nienawidzić za to że mają
@void1984: ok dzięki, a starać się rozwijać domenę równomiernie czy wszystko pakować w stolyce?. Między innymi dlatego mam zagwostke ponieważ wasale jakoś tam sobie zadbają o to co mają.
@Xardin: Zdecydowanie w stolicę. Pamiętaj że osobiście będziesz władcą ledwie 3-5 prowincji, z czego tak naprawdę tylko głównego zamku w prowincji. Resztę będziesz musiał przekazać wasalom (w pierwszej kolejności synom). Po co więc podlewać cudzy ogródek?

Gdy się rozwiniesz to pewnie będziesz władał paroma księstwami - trzymaj wtedy stolice tych księstw dla siebie i w nie inwestuj.