Wpis z mikrobloga

TL;DR na dole

Byłem ostatnio w Media Markcie czy innym Euro RTV AGD i był tam Samsung Galaxy S4. Mówię sobie "Od roku używam WP, zobaczymy co te nowe andruty potrafią". Tak, wiem, że Galaxy S4 to już "wiekowy" sprzęt, w końcu ma 15 miesięcy. Odblokowuję ekran, fajnie. Klikam na menu i tu już pierwsze zaskoczenie - łoo, jak szybko się menu otworzyło. Klikam przycisk HOME i zonk. Trzeba czekać. Nie jest to może długie czekanie, ale kurde trzeba czekać aż mi się pokaże znów ekran główny (czy jak wolą andruty - tapeta). Poruszanie się po ustawieniach też jest po prostu wolne, zamulone. Przycinek jako takich w animacjach nie było, ale były one po prostu wolne, opóźnione. Tak, wiem, że to było na stockowym romie z kijową nakładką, na jakimś czystym romie może byłoby lepiej. Nie wiem.

Ale kupując taką L920 mam od razu zajebistą płynność. I jest to telefon, który ma (UWAGA) 22 miesiące. Niby taki stary. Pół roku starszy od S4. S4 ma 2GB RAM, L920 1GB RAM. S4 ma 4x1.6GHz, L920 ma 2x1,5GHz. Żeby było śmieszniej, taka L520 nadal jest szybsza od stockowego S4.

Dlatego kończąc mój wywód: #tylkowindowsphone

tl;dr


#bojowkawindowsphone #lettheshitstormbegin
  • 19
@Felonious_Gru: Było takie długie stoisko, gdzie było z 50 modeli, tam się bawiłem tylko L1320 i L630. A ten S4 stał bardziej w środku sklepu, akurat przechodząc tamtędy go zauważyłem i temu się akurat nim bawiłem ;)
@JogurtMorelowy: @Felonious_Gru: Sam kiedyś korzystałem z Andrutów i wiem, że Samsungi robią najgorszą nakładkę. Najmniej inwazyjna była chyba ta od Sony Ericssona/ Sony.

Chodzi mi po prostu o to, że kupując telefon z WP jest on od razu zajebiście płynny i szybki. Kupując telefon z Androidem nawet za tak pokaźną kasę jak S4 (ponad 1k) muszę się z nim bawić w instalację ROMów czy pewnie nieraz zmianę kerneli.

zaczyna mulić trochę jak każdy android ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Felonious_Gru: No właśnie, to jest najgorsze. A mi się średnio uśmiecha robienie wipe'a co 3-6 miesięcy...

Nie, nie Wawa, a do Wawy daleko xD
@Felonious_Gru: Bo trzeba potem część rzeczy od nowa w telefonie ustawiać. Wiem, że aplikacje, ustawienia, kontakty się synchronizują, ale jednak coś tam zawsze trzeba było od nowa ustawiać.
@Czipsu: ja sie dziennie bawie xperią z2 mojego różowego paska i też potrafi przymulić,na przykład przy otwieraniu galerii zdjęć (a jest w niej maksymalnie 20 zdjęć) i przy przewijaniu listy kontaktow/przewijaniu konwersacji sms w gore lub dół . A niby jest tam 3 gb ramu i procek 2,2 ghz xD @Felonious_Gru: moto g dobra sprawa,mam stycznosc z dwoma ,obie zamulają ale nie aż tak,ogólnie to i tak tylko nexus jak
Ale kupując taką L920 mam od razu zajebistą płynność.


@Czipsu: No chyba Cię #!$%@?ło. Gdyby tak było to bym tego telefonu nie sprzedawał. #!$%@?ące, wolne przejścia z menu wyboru aplikacji do głównego ekranu. Wolne otwieranie aplikacji. Jak można porównywać telefon tak rozbudowany do L920, który jest zwykłym telefonem z kilkoma aplikacjami i systemem opóźnionym względem iOS/Android o kilka lat? Przecież na Lumiach nie ma nawet możliwości połączenia się z VPN, dopiero
@Rifle: Już o tym dawno rozmawialiśmy, każdy to wiedział, że miałeś jakiś uszkodzony model, ale oddać na gwarancję go nie chciałeś. Miałeś z tym telefonem problemy, jakich nie miał nikt inny.

L920, który jest zwykłym telefonem z kilkoma aplikacjami


@Rifle: Taa, kilka aplikacji, ponad 200k. No ale fakt, nie ma 20 000 różnych quizów, też nad tym ubolewam :/

systemem opóźnionym względem iOS/Android o kilka lat


@Rifle: Nie chce
@Czipsu: nie był model uszkodzony bo do tego czasu używałem innych Lumi, albo kolegi albo w sklepie. Działały tak samo wolno tj. z cholernym efektem przejścia, które ma maskować zamulenie. Jak już nie macie argumentów to mówicie, że coś było uszkodzone? Inni mają ten sam problem np.:

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8/225156-animation-transition-delays-wp.html

WP to nowy system, które już wydaje się być... zapomniany. Przykład np. Twittera, wyjdzie nowa aktualizacja. Dla iOS i Android. Nie ma informacji