Wpis z mikrobloga

Mirki jestem zainteresowany zakupem telefonu Xiaomi MI3. Gdzie kupię tanio i pewnie? Dodatkowo nie pogardziłbym jakby do dokupienia z jednego miejsca byłaby jeszcze folia, flip case i pistony (jak słuchawek nie będzie to przeżyję). Dodatkowo pytanie: Czy paczki przesyłane DHLem celnicy też tak trzepią jak te z poczty? Jeśli ktoś posiada MI3 i ma jakieś porady co do folii, etui (case) to też byłbym wdzięczny, żeby wybrać coś fajnego zamiast tandety.

#xiaomi #aliexpress #dealextreme #chinskiecuda
  • 30
@XpedobearX: ja Xiaomi Red Rice zamawiałam z ibuygou.com, może ciutkę drożej niż na ali, ale pewniej, bo są oficjalnym dystrybutorem. Do tego mają w ofercie pełno oryginalnych dodatków, pistony też. Przesyłka DHLem szła 2 (DWA!) dni - wysłana we wtorek, dostarczona w czwartek, beż żadnych ceł itp. Chińczyki domyślnie wszystko pakują w papier prezentowy, fakturę mam za naprawę mp4, a jako nadawca widnieje osoba prywatna - nawet nie musiałam ich prosić
@californication: O, dobrze wiedzieć bo właśnie przeczytałem na miui.pl, że polecają ten sklep jako legit. W dodatku widzę, że mają całkiem ciekawe zestawy dodatków.

To już pytanie nie konkretnie do Ciebie: Którą folię do tego telefonu wybrać? Bo jest ich chyba z 5, jakieś HD i pies wie co jeszcze :D Dodatkowo jeśli ktoś ma MI3 z flip casem to prosiłbym o opinię czy jest to wykonane w miarę ok bo
@XpedobearX: dobry wybór, zazdraszczam MI3 ;) chwal się jak dojdzie.

@innv: w życiu bym nie powiedziała, że to jakiś chińczyk, jakość wykonania 1 klasa, ekran ostry jak brzytwa, dotyk bardzo czuły, wydajność pracy też idealna - nie wiesza się. Dla mnie to najlepsza opcja jak na moje obecne możliwości finansowe, z telefonów dostępnych w PL miałam do wyboru LG L7, L9 albo SGS III mini, a nie chciałam zadowalać się
@californication: Jeszcze na koniec zastanawiałem się nad LG G2 bo sporo staniały i za 1300zł z przesyłką nowy można na luzie wyrwać. Niestety musiałbym jeszcze trochę dołożyć, aby mieć lepsze słuchawki itp. więc wybór poszedł na bardzo polecanego mi3.
Taki szczegół dla innych: Jak płacicie przez paypala to sprawdzcie jaki adres macie wpisany bo przesyłki o większej wartości wysyłają na adres, który dostali z paypala. Ja dopiero dzisiaj ogarnąłem i zrobili mi zwrot środków na paypala, a potem złożyłem nowe zamówienie i na supporcie potwierdzili, że wszystko jest ok.
@californication: Miałaś rację, paczka wysłana w poniedziałek o 20 czasu chińskiego, dzisiaj jest już u kuriera w doręczeniu. Naprawdę niezła prędkość DHLa. W sumie tyle samo szła do mnie paczka z Niemiec również przez DHL.
@innv: @Bosser: : @innv:

Więc tak jak pisałem zamówiłem telefon w piątek bo zamówienie czwartkowe miało błędne dane do wysyłki (dane z paypala), ale na czacie dostałem szybki zwrot pieniędzy na paypala (w 15min) i kazali mi zamówić ponownie. Nawet dali mi nowy kod na zniżkę 5$ bo pierwszy wykorzystałem przy poprzednim zamówieniu. Uważajcie, aby Wasze dane z paypala były takie jakie chcecie do wysyłki bo droższe paczki wysyłają
@XpedobearX: daj jakieś testowe fotki i filmik. Najlepiej jedno z. Wieczora przy świetle żarówki i jedno z dnia to samo z.filmikami możesz mi na priv lub tutaj wysłać
@XpedobearX: I jak tam mi3 po paru dniach użytkowania. Też się przymierzam do zakupu na ibuygou. Warto dokupić do niego Pistony? Naprawdę różnica jest taka diametralna w porównaniu ze zwykłymi słuchawkami?
@Nefju: Sam telefon bardzo fajny, zauważyłem jednie problem, że w sieci T-Mobile po wysiadce z metra czasem nie loguje się do HSDPA tylko wisi w EDGE (można z notification bara szybko przestawić opcję na sieci 2G i znowu na 2G/3G i wskakuje prawidłowo). Możliwe, że to bug nieoficjalnego jeszcze softu MIUI v5 (wersja rozwojowa) od miuipolska.pl. Jak dla mnie po podkręceniu basu bardzo fajnie grają, lepiej niż słuchawki od s3/s4 (bo
@XpedobearX: dzięki za odpowiedź. Faktycznie wygląda na bug softowy, ale z tego co widziałem to zaraz wychodzi oficjalny rom miui 4.4. A mnie trochę boli ok 80zl za słuchawki, dlatego chyba się wytrzymam jeszcze :D jak narazie w drodze do mnie jest folia i case z Ali.