Wpis z mikrobloga

@Wojt_ASR: Chodzi o to, żeby zacząć działać na innym poziomie, na inną skalę, mieć bardziej słyszalny głos w debacie publicznej. Jeśli tego nie rozumiesz i potrafisz tylko myśleć schematami, to nawet mi ciebie nie żal.
  • Odpowiedz
@franekfm: Powtarzasz się, poza tym nie sądzę, by jakiekolwiek niepowodzenie wyborcze miało zmienić kierunek działania tych ludzi. Zobaczysz, będą działać konsekwentnie i bez względu na to, czy z tego kasa będzie, czy nie.
  • Odpowiedz
@lucyferia: Ale ja nie odnoszę się do tego spotu, tylko do ogólnie do tez, które głosi ruch narodowy. Z jednej strony Kowalski mówi tutaj, że chcą się odciąć od Brukseli, to samo powtarza każdy związany z tym ruchem. Z drugiej strony mówią, że Unia powinna się dokładać do rozwoju Polski. Dla mnie sprawa jest prosta. Jeśli odcinamy się do Unii, to nie wymagamy od niej, żeby cokolwiek nam dawała.
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: Ale Kowalski nie mówi tu o żadnym szalonym odcięciu się od Unii, to jest na razie niemożliwe i byłoby dla Polski niekorzystne. Tu chodzi m.in o to, by nie dawać się robić Unii w dupala (np. patrz: pakiet klimatyczny). Nikt nie mówi, że Unia to samo zło, ma swoje dobre strony, zwłaszcza jako unia gospodarcza, ale kurde, patologii też jest tam sporo, o wiele za dużo, i powinno się zacząć
  • Odpowiedz
@lucyferia: Byłem na marszu niepodległości 2 lata temu i sorry, ale nie dało się usłyszeć o tych dobrych stronach Unii. Przy okazji marszów, gdzie Ruch działa najprężniej, stanowisko było jasne, wyjść z Unii.

Teraz wiadomo, że trochę zmienili zdanie, bo kasa. To samo Korwin. Dlatego teraz jestem rozdarty na kogo głosować, no ale na pewno to nie będzie ani Korwin, ani RN.
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: Najlepiej głosuj na tego, kto wzbudza twoje zaufanie co do realizacji stawianych przez siebie postulatów. Ja straciłam złudzenia, że powinno się głosować po prostu na tego, kto ma najlepsze postulaty. Bo jeśli wiem, że ten ktoś/ta partia chętnie sobie dupę nimi wytrze po wyborach, to po co.
  • Odpowiedz