Wpis z mikrobloga

Jaką kartę rozszerzeń pcie trzeba kupić do komputera żeby móc podłączyć przez hub monitory i cały osprzęt? Czy zwykła karta z usbc za 150zl spełni te wymagania? Chcę szybko przełączać się z monitorami i klawiatura/myszka miedzy laptopem i komputerem i ukryć kable tak żeby widoczny był tylko hub #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@zenitram: @PeterWeiss Mam duzy porzadny hub z HP ktorego uzywam do laptopa, tam moge podlaczyc wszystkie moje potrzebne kable. W Hubie jest kabel USB-C ktory laczy sie z laptopem/kompem zeby przesylac mu dane. W laptopie mam wejscie usb-c ale w kompie nie. Myslalem ze wystarczy dodac do kompa wejscie usb-c i to bedzie smigac. Czy ten przelacznik KVM nie dziala na tej samej zasadzie co moj hub? Oprocz tego
  • Odpowiedz
@hanma KVM działa tak, że wpinasz sobie w niego co chcesz, klawę, monitor, myszkę itd. w zależności jaki kupisz. Na wyjściu puszczasz to samo na dwa stanowiska i w każdej chwili jednym przyciskiem przełączasz się na jedno wyjście albo na drugie.
  • Odpowiedz
  • 0
@zenitram: Czyli jesli mam 2 monitory to musialbym razem miec 4 kable display/hdmi zeby wszystko bylo na raz podlaczone? Czy po jednym kablu i po prostu dwa wyjscie po jednym do lapka i pc? Rozumiem ze to ta druga opcja, ale wtedy jak wepne to do pc jesli nie mam usb-c?
  • Odpowiedz
  • 0
@hanma co do zasady komputery nie wspierają wyświetlania przez usb-c (alternate mode)

Są wyjątki typu płyta główna Asus b650 pro art ale co do zasady tego nie robią.
  • Odpowiedz