Wpis z mikrobloga

Krzywodziobek wciąż żyje ()
Ostatnio rzadko go widuję na balkonie (bo jest lato, więc nie mam karmnika) ale jak już do mnie zawita to nie mogę się oprzeć żeby mu nie rzucić orzecha jak tak patrzy na mnie tymi swoimi bladymi, hipnotyzującymi oczkami, raz jednym, raz drugim, a potem wymownie zerka na ziemię 'where orzech?' xd
Wiem, że to nie pora na #dokarmianieptakow ale on ma trudniej zdobyć jedzenie, inne kawki go przeganiają, a raz jak mu rzuciłam orzecha to zanim sfrunął na ziemię i do niego podszedł to sikorka go ukradła sprzed dzioba xd
Ciekawe czy się rozmnożył/a, pewnie ciężko byłoby karmić młode takim dziobem, może jest skazany na samotność przez tę deformację ;-; Czasem myślę, że fajnie byłoby go złapać i przypiłować dziób żeby był normalny, ale z drugiej strony to chyba za duży stres, a skoro radził sobie do tej pory to już nauczył się z tym żyć.

#ptaszkowpis #ptaki #ornitologia
Lenalee - Krzywodziobek wciąż żyje (。◕‿‿◕。)
Ostatnio rzadko go widuję na balkonie (bo...

źródło: DSC02308

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: Nie wiem, kiedyś szukałam i trafiłam na artykuł o kurczakach

Przyczynami deformacji dzioba mogą być: dziedziczność, urazy czaszki, przez które górna i dolna część dzioba zaczynają rosnąć w różnym tempie; niewłaściwa temperatura inkubacji. Krzywizna dzioba może być spowodowana nieprawidłowym ułożeniem pisklęcia w okresie inkubacji - postawę uważa się za normalną, gdy jego głowa znajduje się pod jednym ze skrzydeł. W rzadkich przypadkach choroba wątroby może również powodować deformacje dzioba
  • Odpowiedz
@Lenalee: Jak na moje to on nie ma krzywego dzioba, tylko przerośniętego, ponieważ nie wytarł go wystarczająco dobrze, aby utrzymać w odpowiedniej długości i kształcie.

inne kawki go przeganiają,


Jak? co takiego robią?
  • Odpowiedz
  • 2
@Messenger_of_the_Sea: Pewnie jest tak jak piszesz i nie wytarł mu się dziób właśnie dlatego że się krzywo schodzi. Teraz i tak wygląda lepiej, w zeszłym roku miał dłuższy dziób, pewnie go złamał jak już urósł za długi.

Jak? co takiego robią?


No po prostu go przeganiają xd To nagranie z zimy, rzuciłam na balkon trochę ziarna, to inne kawki nie pozwalały mu zjeść tylko go odstraszały żeby nie mógł nic
Lenalee - @Messengerofthe_Sea: Pewnie jest tak jak piszesz i nie wytarł mu się dziób ...
  • Odpowiedz
w zeszłym roku miał dłuższy dziób

go złapać i przypiłować dziób

ale z drugiej strony to chyba za duży stres, a skoro radził sobie do tej pory to już nauczył się z tym żyć.


Jeśli potrafi odnaleźć się w nowych warunkach, nawet z krótszym dziobem, kiedy miał dłuższy - z pewnością poradzi sobie z sytuacjami, które go czekają. A ponadto, zawsze możesz mu pomóc i zadbać o jego potrzeby (dokarmić) ʕ
  • Odpowiedz