Wpis z mikrobloga

Czy silny stres w związku z pracą,bezsennosc oraz podwyższony poziom cukru( rano 106) kwalifikuje się do leczenia? Oraz czy są jakieś kliniki gdzie obędzie się bez telefonów a jedynie rozmowa na czacie?
#medycznamarihuana
  • 20
  • Odpowiedz
@susuke15

Stan przedcukrzycowy nie tylko nie musi przejść w cukrzycę typu 2, ale zaburzenie to może się zupełnie cofnąć (powrót do prawidłowych glikemii na czczo i po posiłkach). Warunkiem jest redukcja masy ciała. Badania potwierdzają, że obniżenie masy o 5-10% u osób z prediabetes zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę o ponad 50 proc. Aby schudnąć konieczne jest zwiększenie aktywności fizycznej oraz zmiana diety. Zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania należy jeść regularnie,
  • Odpowiedz
ja mam ten plus że mam glukometr bo matka ma cukrzycę i korzystam z jej sprzetu( oczywiście swoją igla)


@susuke15: Swoj pierwszy glukometr dostalem za free. Tak w tym kraju - w polsce.

Tak sie sklada ze mam kumpla ktorego zona ma cukrzyce (jedzie na pompie). A ja sie zaczalem zastanawiac co ze mna jest nie tak skoro po kazdym posilku jestem taki senny ze glowa mala. Padlo na to ze moze to byc
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99 z tego co kojarzę to paski są mega drogie. No chyba że masz cukrzycę to masz refundacje. Mama bierze na siebie paski
Glukometr powinno się kalibrować? Chyba jest jakiś płyn by zdobić kalibracje?
  • Odpowiedz
@susuke15: Nie mam pojecia. Jak wspomnialem nie mam cukrzycy i glukometru uzywalem testowo. Czy ja wiem czy paski sa drogie? Nie pamietam ile to bylo ale 40pln za 100szt czy jakos tak. W kazdym razie nie bylo drogo.

jak chcesz tylko do testow to nie klujesz sie 15x dziennie. ja nawet nie zuzylem wszystkich.

Wspomniana zona od kumpla kluje sie bardzo zadko. Tylko podczas kalibracji jak wymienia czujnik z pompy.
  • Odpowiedz
@susuke15: Polecam https://medweed.pl/ - super learz Michał lużny z powołaniem po licznych kursach jak bedziesz chciał to pomoże dobrać odmianę. Dodatkowo mamy czynna infolinię i chat gdzie chętnie pomożemy jeśli masz wątpliwości do tego czy kwalifikujesz się do leczenia :)
  • Odpowiedz