Wpis z mikrobloga

@venomalus: Ano, potrafi dobrze wyglądać. Ale z tym brzmieniem to przegięcie. W akustyku usłyszysz różnicę, ale my mówimy o elektrykach. Żadnym drewnem nie zasymulujesz pięknego rysunku tworzywa sztucznego : D
  • Odpowiedz
  • 0
@milordzie: no kwestia wyglądu to już zależy od gustu i koncepcji na wiosło, ale bardzo się nie zgodzę, że drewno nie ma wpływu na brzmienie elektryków ;) Bluźnisz synu :)
  • Odpowiedz
@venomalus: Bluźnię, bluźnię : D nie wiem czemu, ale ludzie zajmujący się gitarami często uważają, że fizyka ich nie obowiązuje. Nie mam pojęcia w jaki sposób przetwornik elektromagnetyczny miałby odebrać drewno.
  • Odpowiedz
  • 0
@milordzie: w taki sposob, że drgajaca struna wzbudza drewno, a to pewne czestotliwości składowe wzmacnia, a pewne tłumi co też się przekłada na drganie struny. Gwarantuje Ci, że jeśli weźmiesz jeden pickup i dwa identyczne osprzętem i wymiarami gitary, ale wykonane z różnych drewien, to będą brzmieć zupełnie inaczej. Jeśli byłoby tak jak mówisz, że tylko pickup ma wpływ na brzmienie, to ludzie kupowaliby SkyWaye i inne NeverPlaye, ładowali do
  • Odpowiedz
@venomalus: gitary nie kupuje się dla samego brzmienia, chodzi też o to, żeby trochę na niej pograć, dlatego nikt skywaya nie kupuje. Poza tym muzycy to niezbyt mądry gatunek ludzi, dlatego przepłacają na drogim drewnie, zamiast kupić sobie gitarę z tworzyw sztucznych. Przetwornik nie wyłapuje tych częstotliwości składowych, tylko drgania struny i zmienia je w sygnał elektryczny. Dlatego jeśli gitara jest podłączona i grasz przez piec, to nie ma różnicy,
  • Odpowiedz
  • 0
@milordzie: Pomijam kwestię wygody i trwałości. A EGC na pewno do najtańszych gitar nie należą, także argument z dupy, bo kosztują porównywalnie do drewnianych w podobnej klasie. No ale dalej: dlaczego ten sam pickup potrafi zabrzmieć w różnych gitarach zupełnie różnie?
  • Odpowiedz
@milordzie: No i oczywiście jest kanał groovydjs w którym koleś demonstruje i argumentuje (co prawda nie tak wnikliwie jak ten co wysłałem) i powtarza miliard razy, dlaczego jest tak, a nie inaczej.
  • Odpowiedz
  • 0
@milordzie: ok, zapoznam się w wolnej chwili, dzięki :) chociaż wydaje mi się, że tym tokiem rozumowania siodełko i mostek tak samo nie powinno mieć znaczenia, jedynie powinno być jak najtwardsze, żeby nie tłumiło drgań, poza tym też nie powinno mieć wpływu ;)
  • Odpowiedz
@venomalus: Własnie taki wpływ mają - sustain. Czy na barwę wpływają, to bym sobie ręki nie dał odciąć. W moim basie po wymianie siodełka z plastikowego na mosiężne słyszałem różnicę w barwie, ale to mogło być placebo.
  • Odpowiedz