Wpis z mikrobloga

W #plebiscytnanajladniejszystadioneuro2024 kolejny pojedynek.

Postawiłem, że pieprzę fazy grupowe, a dotychczasowe pojedynki to pierwszy etap fazy pucharowej. Zbyt małe zainteresowanie a za dużo tych pojedynków by było.

Tym razem rywalizują dwa stadiony z niebieskim wnętrzem.

Arena AufSchalke w Gelsenkirchen vs Volksparkstadion w Hamburgu

Głosujemy na obiekt, który bardziej nam się podoba. Mile widziane opinie w komentarzach. Poniżej dodam trochę info na temat stadionów.

#mecz #euro2024 #glupiewykopowezabawy #stadiony
RegierungsratWalterFrank - W #plebiscytnanajladniejszystadioneuro2024 kolejny pojedyn...

źródło: Gelsenkirchen vs Hamburg

Pobierz

Który stadion ładniejszy?

  • Gelsenkirchen 74.3% (26)
  • Hamburg 25.7% (9)

Oddanych głosów: 35

  • 2
  • Odpowiedz
Arena AufSchalke w dosyć niewielkim Gelsenkirchen to obiekt otwarty w 2001 roku (w obecnej formie rzecz jasna). W momencie otwarcia był to jeden z najnowocześniejszych stadionów świata - zastosowano tutaj taką nowinkę technologiczną jak wyjeżdzającą na zewnątrz murawę. Rozwiązanie to było ważne, bowiem mamy tutaj to czynienia ze stadionem do którego dociera niewiele światła słonecznego. Masywny dach może być zamykany całkiem - co zmienia obiekt w prawdziwą halę, i nie jest to
RegierungsratWalterFrank - Arena AufSchalke w dosyć niewielkim Gelsenkirchen to obiek...

źródło: Gelsenkirchen

Pobierz
  • Odpowiedz
W podobnym czasie co stadion w Gelsenkirchen powstawał także Volksparkstadion w Hamburgu. Zdecydowanie mamy do czynienia z obiektem mniej nowoczesnym, ale w tym konkursie oceniamy przede wszystkim wygląd.

Z zewnątrz moglibyśmy mówić zasadniczo o braku fasady. Naszą uwagę zwracają pylony wznoszące się ponad powierzchnię dachu używane jako miejsce ekspozycji nazwy. Całość trybun - podobnych do tych w Gelsenkirchen, aczkolwiek bardziej stromych przykrywa delikatny membranowy dach.
RegierungsratWalterFrank - W podobnym czasie co stadion w Gelsenkirchen powstawał tak...

źródło: Hamburg

Pobierz
  • Odpowiedz