Wpis z mikrobloga

Mirki nie znam się kompletnie na modemach na kartę a będę musiał przejść na orange 5g jako internet do domu, możecie mi polecić coś dobrego bo branie ich urządzenia które wychodzi 1000-2000 zł w zależności od modelu pewnie nie jest dobrym pomysłem, modem do mieszkania na komputer, laptop, smart tv i telefony.

#pytanie #komputery #elektronika
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Deska_o0: niestety zobowiązuje mnie umowa więc musi być orange. @MercedesBenizPolska do nadajników mam po obu stronach kolo 500 metrów. Da się tym faktycznie osiągnąć 1mb/s? Teraz widząc cenę routera zastanawiam się czy nie lepiej zapłacić 1200 zł kary za zerwanie umowy i po prostu wziąć UPC po kablu, tylko taki internet tam jest na kablu
  • Odpowiedz
niestety zobowiązuje mnie umowa więc musi być orange


@Mrbimbek: nie bardzo rozumiem, obowiązuje Cię umowa, ale musisz zmienić internet? jeżeli masz umowę to ona obowiązuje i nie musisz nic zmieniać, jeżeli nie są w stanie jej dalej świadczyć to skąd jakieś kary dla Ciebie?
  • Odpowiedz
  • 0
@Deska_o0: bo orange w tamtej lokalizacji ma internet 10mb/s więc nie mogę zerwać umowy, jedyna opcja to przejście na internet mobilny, pozostal rok umowy więc zerwanie jej wiąże się z karą 1200 zł. Jednak internet 10mbs mnie nie satysfakcjonuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Mrbimbek Osiągi (prędkość, ping) sieci komórkowej w danej lokalizacji możesz sprawdzić jedynie ty. Operator Ci w tym nie podpowie. Może jedynie wspomnieć o zdawkowym "tak, jesteś w naszym zasięgu", co na dobrą sprawę niewiele znaczy. Pamiętaj tylko, że operator sieci komórkowej prawie nigdy w umowie nie gwarantuje, że będziesz mieć zasięg w danym miejscu - czyli jeśli z jakichś przyczyn osiągi spadłyby, to nie mogłoby być to przyczyną zerwania umowy bez
  • Odpowiedz