Wpis z mikrobloga

Dobrze kminie ? Jeżeli będę inwestował w Amerykańskie akcje to za każdym razem będzie mi to jadło 0.5% z przewalutowania a jak sobie zrobię konto USD to maks dwa razy stracę kasę (płn->usd i być może usd->płn) ?

#xtb #waluty #gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@Dari43: tak, płacisz 0.5% za przewalutowanie każdej transakcji kupna i sprzedaży.

Żeby uniknąć płacenia prowizji za przelewy to albo PayPal albo konto walutowe w Pekao SA
  • Odpowiedz
@Dari43: Dobrze kminisz. Możesz raz zamienić kasę w pokoju inwestora i wtedy już nie będzie przewalutowania i prowizji przy kupnie/sprzedaży akcji notowanych w USD na koncie w USD. Możesz też zamienić w banku lub revolucie i wpłacić przez paypal. Zobacz sobie jakie są różnice w kosztach i co Ci się bardziej opłaca.

Ja kiedyś wymieniałem przez revolut i wpłacałem przez paypal, ale ostatnio zacząłem po prostu wymieniać przez pokój inwestora w
  • Odpowiedz
Dobrze kminie ? Jeżeli będę inwestował w Amerykańskie akcje to za każdym razem będzie mi to jadło 0.5% z przewalutowania a jak sobie zrobię konto USD to maks dwa razy stracę kasę (płn->usd i być może usd->płn) ?


@Dari43: jeszcze inaczej. Prowizja za przewalutowanie w xtb to 0,5% a w kantorze internetowym jest to 0,17%
W xtb tez nie musisz kupowac czegos w USD za plny tylko mozesz przelac pln z
  • Odpowiedz
@Dari43: eKantor Mbanku i Alior Kantor mają dobre kursy. Przy czym w aliorze masz karte za darmo ale LIMIT WYPŁAT DOBOWY max 9k euro lub ekwiwalent przelicznikowy w innej walucie.
W mBanku wyrobienie kartywalutowej to chyba 30 ziko i nie ma limitów wypłat. Ale mozna wykombinować, że zakładasz oddzielne eKonoto obok konta walutowego, i wyrabiasz KARTE WIELOWALUTOWĄ do eKonta. Wtedy przy transakcjach na 300 zł miesięcznie płatności kartą, nie płacisz nic
  • Odpowiedz