Wpis z mikrobloga

Skrót tego co zaprezentowano na konferencji:

Windows Phone 8.1 - http://www.youtube.com/watch?v=8D9wlCFSG2w

- Asystent głosowy Cortana - http://www.youtube.com/watch?v=FhtYIAxLl8g

- Dowolne tło na kafelkach

- Rozbudowane API ekranu blokady (większe pole do popisu dla developerów)

- Odświeżony wygląd sklepu

- Możliwość przełączenia pomiędzy dwiema a trzema kolumnami kafelków na ekranie głównym

- Centrum akcji/powiadomień - http://www.youtube.com/watch?v=VaiydBwPvqg

- Rozbudowana aplikacja kalendarza

- Storage sense (monitoring wolnego miejsca)

- data sense (monitoring zużycia danych)

- wifi sense (dzielenie się hasłami do wifi z innymi użytkownikami WP bez podawania hasła do wifi)

- battery saver (monitoring zużycia baterii)

- Nowa wersja skype (przełączenie z połączenia gsm na rozmowe wideo przez skype)

- Klawiatura word flow (swype) - http://www.youtube.com/watch?v=YNyteXr3KxQ

- Internet Explorer 11 - http://www.youtube.com/watch?v=-KDBFy5VZv8

- Oddzielna regulacja głośności - http://www.youtube.com/watch?v=U8VCet4WoZk

Nowe telefony z preinstalowanym WP 8.1 późny kwiecień, początek maja. Aktualizacja dla obecnych słuchawek w ciągu kilku najbliższych miesięcy (stawiam na wakacje). Dla developerów (Preview for Developers) w kwietniu (brak konkretnej daty).

#windowsphone #gownoburza #masterrace
  • 39
@zolwiq: i oczywiscie dales tym sposobem kolejny przyklad wskazujący na to ze chyba jestes ograniczony umysłowo skoro wypowiadasz sie w temacie o którym nie masz pojęcia.
@zolwiq: niczego tam nie wyssalem z palca i skończ #!$%@? glupoty pacjencie. Rozumiem ze dla ciebie jakakolwiek wada androida jest wyssanym z palca klamstwem. Z idiotami nie dyskutuje zatem. Gon sie.
@krisip: "koleżanka" ma telefon w jakiejś bułgarskiej sieci i do tego chińską apke, pewnie nie z marketu tylko odpowiednika chomika, czemu ? Bo "licznik systemowy" nie jest dokladny, hahahah takie dłupoty to tylko może #bojowkawindowsphone ppytałem się Ciebie, czemu nie złożyła pozwu do sądu, a ty, że Google robi telefony, daj spokój...
@zolwiq: poza tym aplikacja o jakiej mowilem nie jest jakas tam chinska apka ale rozwijana od wielu lat znakomita aplikacja do tego, skoro jej nie znasz to pewnie dlatego ze gdy ona juz mierzyla ludziom dane to ty jeszcze papu na kupe wolales...
@zolwiq: edytowalem żebyś tumanie zrozumial bo skrot myslowy byl dla ciebie zbyt skomplikowany o czym świadczy czepianie sie wlasnie slowek. Powodzenia ci życzę w procesowaniu sie w takim przypadku z gigantem. Skonczylem z toba dyskusje bo nie umiesz nawet czytac ze zrozumieniem a twoje doświadczenie z androidem to max jedna sluchawka...
@krisip: No, napewno wiesz lepiej ile słuchawek z androidem mam/miałem/będe miał. Jak ktoś ma racje to z jakim gigantem by sie nie procesował to wygra, a jak nie ma to przegra. Koniec. Jeśli "Google robi telefony" to był skrót myślowy, to nawet mi cie nie żal
@krisip: Motorola to motorola Google to Google.

Poza tym to mialem moto g przez miesiąc i nie było sie do czego przyczepić(no może slot na MicroSD), czemu tylko wam (#bojowkawindowsphone) android sie zawieszał...

Poza tym miałeś skończyć dyskusje, jak widać nie dotrzymujesz słowa, kłamca, oszust, potwierdzone.
@zolwiq: buahahah... Tak, google kupilo motorole. Ale co ty tam wiesz... Skończ ujadać szczeniaku bo obnazasz swoja niewiedze i sie pogrążasz. Mialem kilka motorol ja sam. Romy robilem sam do dwóch a mój bdb kumpel w motorola mobility jak ja g kupilo i po tym pracowal jako jeden z głównych programistów. Morda.
@zolwiq: i koniec dyskusji, jak to mówią psy szczekają a karawana jedzie dalej. Okazalem tylko laske dla ciebie pozwalając ci sie odrobine wyedukowac w kwestii androida i g
@krisip: tym bardziej, że lenovo odkupiło dużą częśc motoroli, ale co tam, ty wiesz lepiej stulejarzu. Ty co najwyżej penwie mogłeś pisać Romy to Motki GLEAM ja wiem co to jest a ty musisz googlować, przykre, nie ? !:)

I co najlepsze wiesz wszystko z opowiadań od swoich kolegów koleżanek, którzy pewnie robią cie w konia, albo ich wogóle nie masz. No nic Ci na to nie poradze. Mówisz ze twoi
@zolwiq: czym niby? Przeciez wiem kiedy g kupilo motorole, wiem kiedy to co z niej zostalo g odsprzedalo dalej. Czym zatem sie osmieszam skoro mowie o faktach które mozesz sobie potwierdzić w necie w 5minut?
@krisip: Po 1 Proponowałem pójscie na PW i tam wyjaśnić, ale nie. Najmniejszy pies najgłośniej szczeka i musi szczekać na ogólnym, więc prosze bardzo.

Po 2 Pisałeś, że google robi telefony, a Google nie robi telefonów, może co najwyżej ROBIŁO, bo miało motke, teraz motkle ma Lenovo, więc Google już nie robi, bo nie ma jak. Ale tobie nie przegada.

Po 3 Takie fakty uznajesz tylko ty.
@zolwiq: po1 nie chce mi sie na pw dyskutowac bo nie ma do tego sensownej apki na wp (wstydz sie wykpoie)

po2 jak wyjasnilem byl to skrot myslowy, zapewne pisanie do producenta spowodowalo by ze producent by twierdzil ze to wina androida i pileczke by sie odbijalo dluzej niz to warte.

po3 chyba nie ja ale mysle ze inwestorzy i udzialowcy motoroli tez, gielda, dane firmowe... z czym ty chcesz tutaj
@krisip: Nie przecze, że Google kupiło motke, ale od nich kupiło ją Lenovo, więc teraz Google nie tworzy smartphoneów, bo i jak.

Wyjaśnij mi jak działa tamta apka, skoro ma być dokładniejsza niż wbudowane, systemowe rozwiązanie.
@zolwiq: Nawet jak nie tworzy to i tak producent by kierowal sprawe do googla i to byl ten skrot myslowy.

To dobrze dziala, jest dokladna bardzo, wykorzystuje ten sam mechanizm systemu ktory wykorzystuje oficjalna apka gdy duzo pozniej powstala...
@zolwiq: nie napisalem ze jest mniej dokladna tylko ze przestala dzialac i w tle liczyc dane poniewaz system ja ubil gdy potrzebowal pamiec do czegos innego. Laska umiala sobie permanentnie oom values dla apki kazdej ustawic wiec na prawde jest w temacie...
@zolwiq: nie tą wewnętrzną. to tez napisałem. Zewnętrzną która była zintegrowana z romem i oom values miala takie same jak by byla apka nalezaca do krytycznych procesow systemu. Android nie powinien jej tknąć. A tknął. Tak samo jak nie raz widziałem jak zabijał processms systemowy.
@zolwiq: bo systemowa nie dawala jej takiej mozliwosci konfiguracji i obrabiania danych - wykresow, statystyk, exportu danych, backupu przy zmianie romu itp i innych rzeczy jakie chciala, nie miala fajnego widzetu na pulpit itp. Baby nie zrozumiesz :)