Wpis z mikrobloga

Koledzy, chce film ktory mam na komputerze moc odtworzyc pozniej na telewizorze., ale:
- nie chce podlaczac komputera po HDMI do TV
- nie chce uzywac pendrive - gorsza jakosc i przycinanie? A moze sa jakies dobre pendrivy/dyski przenosne ktore mozna tak uzywac?

Chcialbym moc uzyc czegos jak Plex, gdzie mapowalbym dysk z komputera i pozniej telewizor by to czytal. Czy w takim wypadku komputer musi byc wlaczony podczas ogladania filmu?
Czy moze mapuje na biezaco (ale gdzie film by byl przechowany,m jesli tv nie ma dysku wlasnego) a jak komputer bedzie wylaczony, to nie pojdzie?

Jak to macie u siebie zrobione?

Drugie pytanie:

Telewizor bedzie tylko do ogladania filmow, jaki model najlepiej kupic tak za 2000-3000 zl? Sony? Philips? TCL? Jak to jest z awaryjnoscia poszczegolnych marek teraz?
Najlepiej 4K i ponad 100Hz.

Czy po prostu aby najtanszy i aby byl doste do neta i tyle?

Te dwa wydaja sie ok wedlug opinii:

SHARP 50FQ8EG 

Philips 50PUS8007

Nie znam sie na tym calkiem, ale technicznie wszystko poinstaluje jak trzeba itp. tylko chce punkt odniesienia.

#kiciochpyta #telewizory #pytanie #programowanie (dla zasiegu)
  • 9
  • Odpowiedz
@nanakoo chyba najlepiej z google tv bo instalujesz sobie Kodi i po sieci oglądasz, wystarczy udostępnić dysk po sambie albo zrobić serwer FTP. Można też bawić się z plex i innymi systemami streamingu. Zresztą z dysku przenośnego czy pendrive też będzie działać pod warunkiem że nie będziesz mieć jakiś dziwnych formatów filmów.
  • Odpowiedz
@nanakoo: Jak kilka lat temu kupowałem tv, właśnie tylko pod filmy i telewizję, zero gier, to polecano te na matrycach VA. Kupiłem 50" Philipsa bo u nich ten rozmiar jest na matrycy VA. Fajny obraz. Wadą tych matryc są słabe kąty widzenia. Jak sobie usiądę jakie 3 metry od tv i przesunę z 2 metry w bok to widać lekkie pogorszenie obrazu.
Czasem oglądam filmy z pendrivea i nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel: aha czyli nie bedzie zazwyczaj zadnych lagow przy jakims filmie 10 GB z BluRay, jesli pendrive bedzie wystarczajaco szybki?
@Gieekaa Jaki model masz? Moze jest nowszy, to bym sprawdzil. Dlaczego niby VA? O spoko, tez piszesz, ze sam pendrive wystarczy w takim wypadku, wiec zadne smart tv nie jest chyba potrzebne.
  • Odpowiedz
@nanakoo: Od Plexa lepszy jest Jellyfin. Dla mnie to jest no-brainer, po prostu uruchamiasz PC i odpalasz film na TV z zainstalowanym Jellyfin. Mam komputer i tak ciągle włączony, więc dla mnie to nie problem. Pamiętaj tylko żeby kupić TV z normalnym Androidem, a nie jakimiś pseudoOS.
  • Odpowiedz
  • 0
@Moroder: tak patrze teraz TCL 50C645 wyglada ok, ale nie wiem czy to nie szajs jakis chinski. Z drugiej strony 60 Hz to chyba slabo. r TCL 50C745 ma 144 Hz, a jest troche drozszy.
@Gieekaa wlasnie tez to widzialem - lepszy kontrast i czernie przy ogladaniu filmow.
  • Odpowiedz
  • 0
@jednorazowka: jaki masz router? Domyslam sie, ze na syfie z UPC to nie pojdzie. Jaki dysk? Nie masz lagow zadnych? Docelowo wiec filmy zapisujesz z poziomu komputera bezposrednio na tym dysku a potem z telewizora czytasz zawartosc?
  • Odpowiedz