Wpis z mikrobloga

#steamdeck siemka mireczki, wystawiłem na Olx steam deck, co chwilę jakiś Ukrainiec pisze że kupi z przesyłką Olx. Jakiś mają konkretny scam na to bo aż jestem zdziwiony zainteresowaniem? Dodam że oferta nie jest jakoś mega niska. Pozdro
  • 15
  • Odpowiedz
@mentosss jak podają linki to scam ewidentny, wchodząc na stronę masz fejkowe PayU czy przelewy24 i tam albo każą podać dane karty albo phishing z logowaniem do banku

Jak włączysz w ogłoszeniu wysyłkę przez OLX to w zasadzie tylko na etykiety inpostu mogą cię scamowac, wszystko drukuj sam
  • Odpowiedz
  • 0
@Czlowiek_Ludzki zawsze ich śpiewka zaczyna się "czy można zarezerwować do jutra", wiem że nic się nie klika z ich linków, ale martwiłem się że wyśle takiemu delikwentowi, on coś nie potwierdzi i że kasa przepadnie. @Saper86 trafiłem w cs drogiego skina i kupiłem dwa ad żeby spieniężyć, mobilne konsole to nie moja bajka :)
  • Odpowiedz
@mentosss: Jak dzwoni Ukrainiec to ogólnie zachowaj czujność.
Nawet podczas sprzedaży samochodu warto żebyś był z kimś na wszelki wypadek. No chyba że jesteś 100 kg dzikiem
  • Odpowiedz
  • 0
@Rustyyyy kupił z przesyłką na Olx, cały czas mam obawy że zrobi spór że niby paczka pusta, i będę się szarpał z supportem Olx. Chciałbym się przed tym zabezpieczyć
  • Odpowiedz
tak zauważyłem że schodzi to jak świeże bułeczki:)


@mentosss: kiedyś czytałem, że wykorzystują SD do operacji bojowych, dronowania etc.
( ͡° ͜ʖ ͡° )*: może na tym polega tajemnica ich popularności w UA?
  • Odpowiedz