Wpis z mikrobloga

Czy któryś z Mirków wypłacał pieniądze z subkonta po śmierci członka rodziny? Mówiąc szczerze jestem lekko zirytowany składałem wniosek rok temu w maju do dzisiaj 0 odpowiedzi( ͡° ʖ̯ ͡°) byłem dziś w lokalnym ZUS to babka mi powiedziała że wypłacają w Szczecinie i tylko dwie pracownice się tym zajmuja i tyle to zajmuje, to samo mówiła rok temu w sierpniu jak byłem po 3 miesięcznym oczekiwaniu które niby zus miał na odpowiedź, miał ktoś podobnie i udało mu się załatwić? Każda pomoc będzie na wagę złota ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zus #subkonto #wyplata
  • 5
  • Odpowiedz
@Maestroks: ja wypłacałam w 2020 r. i trwało to około 3 miesięcy jeśli dobrze pamiętam. Teraz ponoć Szczecin obsługuje dopiero wnioski z 2022 r. I tak, to prawda że tam garstka ludzi się tym zajmuje. Ogólnie wszędzie brakuje ludzi do pracy
  • Odpowiedz
@Maestroks: bo ludzie jak #!$%@? zaczęli składać wnioski o wypłaty z subkonta i wypłaty gwarantowane. Nie ważne czy zasadnie czy nie. A każdy wniosek musi być rozpatrzony.
W zeszłym miesiącu były rozpatrywane wniosko z stycznia 2023r. Uzbroić się w cierpliwość i czekać.
  • Odpowiedz
@Maestroks Ja składałam wniosek w grudniu 2022 do OFE, a nie bezpośrednio do ZUS. OFE wypłaciło mi pieniądze w lutym, po czym przekazali informację do ZUSu, ZUS jedynie odezwał się w sprawie numeru konta i dostałam przelew w marcu 2023, więc całkiem sprawnie to poszło. Mój wniosek ogarniał ZUS w Toruniu.
  • Odpowiedz