Wpis z mikrobloga

Parę osób się tu interesuje detektorystyką więc info dla nich.

Prezydent podpisał dziś Ustawę z dnia 12 kwietnia 2024 r. zmieniającą ustawę (którą też sam osobiście wcześniej podpisał) o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Długopis w formie XD

Więc dalej nie poszukajcie sobie bez składania sterty papierów i oczekiwania aż łaskawie konserwator zabytków wyda wam na to zgodę, lub nie wyda...

#detektorysci #odyn #korsir #wykrywaczmetalu
  • 16
  • Odpowiedz
@kikiton:

Więc dalej nie poszukajcie sobie bez składania sterty papierów i oczekiwania aż łaskawie konserwator zabytków wyda wam na to zgodę, lub nie wyda...


Poszukamy xD tak jak przez ostatnie lata, byle nie dać się złapać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sb__bn No można, pewnie... Ale wystarczy niechcący trafić na jakiegoś leśnika albo kogoś kto podkabluje np grzybiarz i jesteś za kratami :D
  • Odpowiedz
@kikiton: powiem tak, w bieszczadach/beskidach mamy takie lasy że nawet jak spotkasz grzybiarzy i jakby zadzwonił na policję to zanim oni przyjadą i jeszcze Cię znajdą w tym lesie to minie 2 dni xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sb__bn Mieszkam w Beskidach i czego ty w nich szukasz?
Przecież w górach gówno jest do znalezienia a do tego wszędzie kamienie i skały
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sb__bn Ostatnio byłem w Niskim pobiwakować na dziko tam faktycznie szło by gdzie szukać, choćby po tych nie istniejących wioskach ale właściwie na Niskim temat się kończy.
  • Odpowiedz
@kikiton: tereny po wioskach to w większości teraz łąki i raczej ryzykowne szukanie bez pozwolenia bo wtedy faktycznie ktoś cię wypatrzy i podkabluje
  • Odpowiedz
@kikiton: dlaczego oni tak robią pod górkę detektorystom? jest jakiś głowny powód? co im szkoda jak oni znajdą zawleczke jakby ktos im dal pozwolenie
  • Odpowiedz
@kikiton mieszkam w Beskidzie wyspowym i są tu rzeczy o których się fiziologom nie śniło, tylko trzeba wiedzieć gdzie chodzić

mam domek w lesie który jest wybudowany na miejscu przemarszu wojsk z 1 w światowej w miejsce pewnej bitwy (ogólnie wszędzie jest tu masa rzeczy z 1 wojny)

oraz też niedaleko mnie ślady po walkach, partyzantach i wrakach z 2 wojny światowej

oraz miejsca gdzie ukrywali się zbójnicy i szlaki którymi przez
  • Odpowiedz
@Dejwor: Nie mam pojęcia. Podejrzam dwa tematy, naleciałości z PRL, że wszystko jest Państwa a drugi "mafia" archeo ( z życia wiem jak pan archeo sprzedawał na zachód, także my konkurencja )
  • Odpowiedz