Wpis z mikrobloga

Uwielbiam jedynego obiektywnego specjalistę od Bliskiego Wschodu w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I niech nikt mi nie mówi że on serduszkuje wszystko jak leci bo jest wiele komentarzy sprzed 1h które nie mają serduszka. Szukałem jakiś anty Irańskich komentarzy, ale żadnego nie znalazłem. Samo rozpływamie się nad Iranem i zachwyty nad wywiadem z ambasadorem Iranu

#izrael #iran #wojna #polska #usa #polityka #swiat #geopolityka
kkecaj - Uwielbiam jedynego obiektywnego specjalistę od Bliskiego Wschodu w Polsce ( ...

źródło: 1000000154

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@kkecaj:

Szukałem jakiś anty Irańskich komentarzy

Bo wygląda na to, że większość społeczeństwa w Polsce nie popiera ludobójstwa dokonywanego przez Izrael w Strefie Gazy.
Iran nie ma złej prasy w naszym kraju, ogólnie nie tylko w kontekście tego konfliktu, w przeciwieństwie do Izraela.
Kilka tygodni temu doszło do bombardowania konwoju humanitarnego przez Izrael, w którym zginął polski wolontariusz. Pamięć o tym tragicznym wydarzeniu jest jeszcze świeża, a działania Izraela zostały opisane
  • Odpowiedz
  • 0
@qwerty7: Bańki internetowe to nie jest większość społeczeństwa. Gdyby faktycznie widzowie Szewko byli reprezentatywni dla Polskiego społeczeństwa to rządziła by w Polsce Konfederacja bo to w tych kręgach zamordystyczne reżimy takie jak Iran nie mają złej prasy.
  • Odpowiedz
  • 17
@qwerty7 społeczeństwo chyba ma pamięć złotej rybki i nie pamięta, że Iran w krytycznym momencie i bardzo znacząco wsparł dronami, rakietami i amunicją ruskich. I wspierają nadal. Dość znacząco zadziałali więc wbrew naszemu krajowi w bardzo konkretny sposób. Więc absolutnie nie mamy tam komu kibicować.
  • Odpowiedz
  • 3
@selflessness no super, a jakie dla nas ma niby stan ich konta znaczenie? Ja ich motywację zresztą nawet rozumiem ale nie zmienia to faktu, że jest to działaniw na naszą szkodę, tak bezpośrednio że bardziej się nie da. Wysrywy Żydów uszkodzić chwilowo mogą nam jedynie wiarę w ludzkość, zabawki Irańskiego przemysłu zbrojeniowego niszczą nasze bezpieczeństwo na wschodzie a może nawet kiedyś tu przylecą.
  • Odpowiedz
: Bańki internetowe to nie jest większość społeczeństwa.

@kkecaj: Polacy nie chcą się angażować w ten konflikt.
Izrael odbierany jest jako agresor, a działania w strefi Gazy opisywane są jako ludobójstwo. Liczba ofiar cywilnych w Gazie wydają się przeogromne, a skala tego ludobójstwa przyćmiła akt terroru Hamasu.

gdyby faktycznie widzowie Szewko byli reprezentatywni dla Polskiego społeczeństwa to rządziła by w Polsce Konfederacja


Bo rządziła tylko nazywała się PiS, teraz masz łagodniejszą
  • Odpowiedz
społeczeństwo chyba ma pamięć złotej rybki i nie pamięta, że Iran w krytycznym momencie i bardzo znacząco wsparł dronami, rakietami i amunicją ruskich. I wspierają nadal


@jast: Społeczeństwo już nie pamięta, ale to był cyniczny deal dla Iranu. Rosja jest w stanie sowicie się odwdzięczyć, nawet samym know-how. Taka jest polityka. USA dostarcza bomby, aby Izrael mógł bombardować cywilów w Gazie, i co z tego wynika? Nic. Polityka nie jest ani
  • Odpowiedz
  • 0
@qwerty7 no ale ja przecież to właśnie piszę, niezależnie jakie byłyby motywy Iranu, choćby i najlepsze, to działania są dla nas niekorzystne. Jak sie będą vali Izraela to może mniej chętnie będą broń sprzedawać
  • Odpowiedz
Izrael zniszczył ambasadę i zabił wszystkich ludzi w tym budynku, nawet przypadkowych, aby wyeliminować kilka osób odpowiedzialnych za ataki Hamasu


@qwerty7: W momencie kiedy Iran pozwolił terrorystom na używanie swojej ambasady, ta stała się "legitimate target" i tyle w tym temacie.
  • Odpowiedz
@RandyBobandy:

W momencie kiedy Iran pozwolił terrorystom na używanie swojej ambasady, ta stała się "legitimate target" i tyle w tym temacie.

Jeżeli kraj trzeci narusza nietykalność misji dyplomatycznej, może to być traktowane jako poważne naruszenie prawa międzynarodowego. W takiej sytuacji, państwo, którego misja dyplomatyczna została "naruszona", może podjąć różne kroki w celu ochrony swoich interesów i zabezpieczenia swojej misji dyplomatycznej. Czego nie rozumiesz?
Izrael doskonale wiedział, że nastąpi eskalacja, włącznie z
  • Odpowiedz
@kkecaj: Szewko właściwie w każdym filmie szydzi i wyśmiewa polityków państw zachodnich za nieudolność, złe decyzje, za to nigdy nie słyszałem jego kpin z takiego Iranu czy Arabii Saudyjskiej- oni zawsze postępują prawidłowo i nie popełniają błędów xD Iran ma tysiące rakiet z którymi Izrael sobie nie poradzi, żelazna hehe jarmułka itd.
  • Odpowiedz
@qwerty7: Prawo międzynarodowe xD Dobre sobie, i tak dobrze że nie kodeks honorowy.
Iran finansując różne organizacje terrorystyczne atakujące Izrael nie łamie tego prawa? Izrael nie może podejmować różnych kroków, aby temu przeciwdziałać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Iran pozwalając terrorystom spotykać się w swoich ambasadach doskonale wie że stają się one "legitimate targets" dla Izraela.

Trzecia wojna światowa wisi w powietrzu.


Za dużo Bartosiaka xD
  • Odpowiedz