Wpis z mikrobloga

Inflacja 1,9%. Pomijając fakt, że gdyby nie zeszłoroczny wiatr zmian na polskiej scenie politycznej to nie byłoby tak kolorowo z inflacją. To teraz wyobraźcie sobie, że PiS nadal rządzi. PiS z Glapą ogłaszają sukces w walce z inflacją i obniżają populistycznie stopy przed wyborami.

#piniadz #polityka #bekazpisu
Jarusek - Inflacja 1,9%. Pomijając fakt, że gdyby nie zeszłoroczny wiatr zmian na pol...

źródło: Screenshot 2024-03-29 at 11-45-42 Inflacja najniżej od lat. NBP może odhaczyć osiągnięcie celu

Pobierz

Galpa pod Trybunał Stanu?

  • Tak 87.0% (60)
  • Nie, jestem pisowcem 13.0% (9)

Oddanych głosów: 69

  • 9
  • Odpowiedz
PiS z Glapą ogłaszają sukces w walce z inflacją i obniżają populistycznie stopy przed wyborami


@Jarusek: No właśnie, ta obniżka przed parlamentarnymi była #!$%@?, a ile teraz by mieli okazji; przed samorządowymi, przed europarlamentarnymi, przed prezydenckimi. Mielibyśmy w 2025 stopy 2% i inflację ponad 10, ale zwaliłoby się na putina i pora na CSa
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: dobrze, że nowa koalicja nie leci w chu i nie mówi otwarcie, że Polacy są głupi i się dopiero w grudniu zorientują, że ceny prądu #!$%@?ło :D a tak cyk, tylko ochrona na czas okresu wyborów, a potem #!$%@? :D
  • Odpowiedz
  • 0
@myidioci: mówisz tak jakby ceny prądu za pisu w ogóle nie wzrosły i tymczasowo pis sztucznie nie blokował ich dalszego wzrostu. Tymczasem wzrosły, będą wzrastać i jest to w dużej mierze wina pisu. Pchali nas w węgiel (o zgrozo ruski), blokowali wiatraki.
  • Odpowiedz
@Jarusek nie mowa tu o cenach prądu i powodach, ale mechanikach działania rządu, które gdy robi to PiS wyśmiewasz, a te same pod PO ignorujesz. Glapa się cieszy, że dzielnie walczył z inflacją która sam wygenerował, a KO cieszy się, że Polacy dopiero po kilku miesiącach zauważą skutki ich decyzji. Wtedy już będzie po ptakach, bo wybory za nami, a nie widzę, żeby PIS miał kandydata na prezydenckie. 10 lat temu
  • Odpowiedz
  • 0
a KO cieszy się, że Polacy dopiero po kilku miesiącach zauważą skutki ich decyzji.

@myidioci: czego mam się czepiać, że ceny prądu zostaną wreszcie urealnione i zostanie zakończona ta komusza fikcja? Natomiast czy mi się będzie podobać podwyżka? Nie, ale jak już tłumaczyłem pis pracował na nią całe 8 lat i to on jest za nią odpowiedzialny.
  • Odpowiedz