Wpis z mikrobloga

W komputerze mam 4080 Super. W komplecie do niej był adapter zasilania 3x8pin -> 16 pin. W zasilaczu mam dedykowany kabel 16pin który podpinam pod dwa wejścia w zasilaczu modularnym (Corsair SF850L). To będzie działać z natywnym kablem atx3.0 czy muszę użyć adaptera i 3x 8 pin podłączyć do przejściówki?

#komputery #kartygraficzne #serwispc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kmiclowsky: jak masz trzy gniazda na zasilaczu, użyłbym adaptera z od karty

jak masz tylko dwa, użyj adaptera z zasilacza i też będzie działać na luzie

jak masz dwa, chcesz z tam dać rozdziałkę na jednym i mieć trzy i wtedy podpiąć adapter z karty - to najgorszy pomysł. Mniej przejściówek, lepiej, bezpieczniej
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu: Mogę podpiąć 3 kable 8 pin do zasilacza i te 3 kable do przejściówki na 16 pin
Mogę bezpośrednio do zasilacza podpiąć 2 kable z jedną końcówką 16 pin bez przejciówki

Sugerujesz że lepiej użyć opcji na 3 ale z przejściówką? Znalazłem jakieś kable premium 600W na to złącze type-5 (2 gniazda prosto do zasilacza).

Ogólnie między opcjami 1 i 2 mówisz że dużej różnicy nie ma i nie spalę karty żadną
  • Odpowiedz
jak masz trzy gniazda na zasilaczu, użyłbym adaptera z od karty


@Atreyu: głupota.

16 pin. W zasilaczu mam dedykowany kabel 16pin który podpinam pod dwa wejścia w zasilaczu modularnym (Corsair SF850L).


@kmiclowsky: po to on jest. Przystosowany do ciągnięcia wysokiego prądu. To jest dużo lepsze od przejściówki 3x8 gdzie #!$%@? wie którym przewodem popłynie większy prąd.
  • Odpowiedz