Wpis z mikrobloga

Po 12 latach użytkowania Kindle Classic 4 postanowiłem zmienić czytnik na nowszy. Przede wszystkim dla lepszej rozdzielczości i podświetlania ekranu. Zastanawiałem się nad Kindle Paperwhite 5, Kobo Libra 2, Pocketbook Era i Onyx Boox Page. Wybór padł na Kindle Paperwhite 5, przede wszystkim ze względu na ekran, politykę reklamacji i gwarancji. Myślałem też nad Pocketbook Era, ale problemy z ekranem i większa waga zaważyła nad tym, żeby go nie kupić.

Czytnik jest fajny ale już mnie powoli denerwuje. Rozumiem, że to cały system Amazonu i nikt nie myśli o takich użytkownikach jak ja. Ale po kolei. Co mnie wkurza przede wszystkim.
Strona główna/Home - 1/3 to książki, reszta to reklamy.
Biblioteka to jakiś żart, książki ściągnięte, nieściągnięte, kolekcje są, ale i tak pokazuje książki z kolekcji jako osobne tytuły. Nie mam pojęcia jak się uzbiera z 200 tytułów jak to ogarnąć. W starym kindlu była lista książek na urządzeniu, książki dodane do kolekcji automatycznie do tego folderu wpadały i był jakiś porządek. Niby można sortować i pokazywać po tagach ale i tak jest lipa. Szkoda, że to nie wygląda jak w Pocketbook Era.
Dodawanie książek to też żart. Przez kabel w książkach nie ma okładek, dodając przez "Send to Kindle" są okładki ale nie ma dzielenia wyrazów xD

Wnioski: chciałbym, żeby ktoś zrobił prosty czytnik z bardzo dobrym ekranem, równomiernym podświetleniem, fizycznymi przyciskami jak w Kindlu Classic 4/5, softem prostym jak w Kindlu 4/5 i organizowaniem biblioteki jak w Pocketbook Era, z działającymi metadanymi, bez Androida, bez aplikacji sklepów, bez Wifi, bez bluetooth.

Niestety wiem, że nic takiego nie wyjdzie.

#czytnik #ebook #epub #mobi #kindle
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@Cyfranek: problemy z równomiernym podświetlaniem, kontrastem czy ogólnie jakością ekranu, o których czytałem lub słyszałem w kilku recenzjach. Pewnie to były błędy wieku dziecięcego, bo takie opinie pojawiały się na zaraz po premierze urządzenia
  • Odpowiedz
  • 0
Ogólnie to takie czepianie się dla czepiania, bo 99% czasu i tak będzie się spędzało na czytaniu, a pozostałe na obsłudze Menu. Ekran, podświetlanie i ogólnie czytanie na Kindlu wypada bardzo dobrze. Od razu widać lepszą jakość ekranu i podświetlenie w porówniu do starej wersji. Ekran dotykowy nie przeszkadza, choć i tak wolę przyciski, na minus jeszcze idzie błyszczący i śliski ekran odbijający trochę więcej światła niż stary Kindle 4. Jestem bardzo
  • Odpowiedz
  • 0
Kupiłem jeszcze Pockebook Era, bo pomyślałem, że może to jednak będzie lepszy wybór. Okazało się, że jednak nie, więc wraca do sklepu.
- Ekran jest zauważalnie nierównomiernie podświetlony, jest jaśniejszy od strony przycisków, ciemniejszy po przeciwnej. Wyprodukowany w grudniu 2023, więc nie uporali się z tym problemem całkowicie.
- Jest troszeczkę cięższy i niestety czuć to jak się trzyma w jednej ręce przez kilkanaście minut.
- Przez bardziej kwadratowe ramki nie jest
  • Odpowiedz
  • 0
#czytnik #ebook #epub #mobi #kindle

daję znów tagi dla zasięgu, bo w poprzednim poście zapomniałem dodać

I jeszcze kilka przemyśleń odnośnie Pocketbook Era, bo wczoraj już późno było:
1. "Jeden przycisk do zmiany stron działa bez wyczuwalnego oporu, gdy drugi ma przyjemny kilk" - tutaj chodziło mi, że jeden ma przyjemny kilk a drugi przycisk ma taki bardziej gumowy opór, coś jakby przy składaniu nie poszło właściwie

2. Szkoda, że w Kindle
  • Odpowiedz