Wpis z mikrobloga

Zamówiłem pixela 8 i nie do końca wiem jak z ładowarką. Czy będę mógł używać takiej zwykłej, z Xiaomi która wspierała jakieś tam szybkie ładowanie, tylko jest USB a -> USB C, czy musi być taka USB C ->USB C? #pixel #telefony
  • 11
@wypokowy_expert Xiaomi nigdy nie wspierało oraz nie wspiera PD w swoich telefonach. PD nie ma prawa ładować przy USB A i działa wyłącznie przy C - C. Xiaomi zatrzymało się na QC 3.0 (18W) na liniach 12V i 9V. Wszystkie zasilacze powyżej 18W mają ich autorski protokół z wysokim amperażem. Do działania PD wymaga 20V w laptopach lub 15V w niektórych Chromebookach
@naivor:
Czy musi być ładowarka na USB-C? Oczywiście że nie musi, dowolna ładowarka załaduje Ci telefon, także port USB w komputerze.

Jeśli natomiast chcesz szybko ładować telefon, to ładowarka musi wspierać standard PD (a ten działa tylko po USB-C) i dawać minimum 18 W prądu (to raczej idzie w parze). Z kolei jeśli chcesz najszybsze możliwe ładowanie, ładowarka musi dodatkowo wspierać standard PPS i dawać 30 W (realnie telefon ciągnie w
Xiaomi zatrzymało się na QC 3.0 (18W) na liniach 12V i 9V. Wszystkie zasilacze powyżej 18W mają ich autorski protokół z wysokim amperażem.


@Ceedzik: może jak kupujecie jakieś g. typu redmi albo poco.

@Ceedzik @piotrsbk poniżej zasilacz PD 27W /PPS 33W, dodawany do poprzednich generacji. A w jaki tajemny sposób działa PD po usb-A? Pin CC2 wyprowadzony w gnieździe A na złącze GND 3.0 (drugi rząd) potrzebny niestandardowy kabel żeby to
wypokowy_expert - > Xiaomi zatrzymało się na QC 3.0 (18W) na liniach 12V i 9V. Wszyst...

źródło: szybka-ladowarka-sieciowa-xiaomi-33w-mdy-11-ez-kabel-usb-c-b-iext135667069

Pobierz
@wypokowy_expert testowałem to ta tym kablu i Pixel rozpoznaje to jako PD oraz interpretuje jako szybkie ładowanie z tego powodu ale niestety nie przełącza się z linii 5V i pozostaje na maksymalnej mocy 12-15W.