Wpis z mikrobloga

@aei9077 ten babsztyl jest współodpowiedzialny za najgorszą pisowską propagandę w tvpis. Przekazywała karteczki "dziennikarzom", jakiego rodzaju wypowiedzi mają uzyskiwać od rozmówców. Mieli ich dotąd maglować, dopóki nie padną potrzebne formułki do Wiadomości pod tezę. Absolutnie obrzydliwa persona.
  • Odpowiedz
@aei9077 ależ tak było od samego początku, dotacje unijne były głównie na technologię i produkty z Niemiec, Danii czy Holandii. Jakiś ułamek tylko byl rozprowadzany wśród krajowych firm a i te dostarczały dużo miernych produktów lub wcale. xD
  • Odpowiedz
@aei9077: Tymczasem gdy Polacy biorą się za energetykę offshorową:

Firma ST3 Offshore produkowała stalowe fundamenty morskich elektrowni wiatrowych, na których montuje się maszty i turbiny. W 2018 roku została największym ich dostawcą w Europie. Niestety – lokalny sąd oficjalnie ogłosił jej upadłość pod koniec marca 2020 roku. Wówczas Ministerstwo Aktywów Państwowych informowało, że sytuacja w jakiej znalazło się przedsiębiorstwo jest konsekwencją strat poniesionych na pierwszych, nierentownych kontraktach, zawartych w latach 2015-2016, kiedy udziałowcem większościowym był inwestor niemiecki.

Spółka po raz pierwszy została wystawiona na sprzedaż w lutym 2021 roku. 10 lutego br. ogłoszono szósty przetarg na sprzedaż przedsiębiorstwa. Próba okazała się ostatnią na znalezienia kupca na cały majątek spółki ze względu na pilną potrzebę uzyskania środków na zaspokojenie
  • Odpowiedz
  • 1
nagle już Wiech nie jest pisowcem dla wykopków XD


@beerman: A to swoją drogą, ja też bywam pisowcem bo jestem za CPK. Ale lubię na mirko coś wrzucić czasem o pisie, to jest samograj i gorące gwarantowane. A jak krytyka Tuska to wyzywanie od pisowców XD
  • Odpowiedz
@bluehead: po za gamesą ktorą kupił* simens turbiny robi jeszcze duński vestas. Tyle. Idź na studia, otwórz startup, zacznij produkować polskie turbiny, a nie #!$%@? tu jakieś smuty, że czemu nie polskie. Nie polskie bo nie mamy szkół, technologii ani ludzi żeby to zrobić. I dodam że Kaczyński do którego portretu się tasujesz w domu nic w tym temacie nie zrobił przez 8 lat. Idź się pomódl do maryjki żeby
  • Odpowiedz
  • 2
dlaczego jesteś za CPK?


@Hopsiup-siup: Linie kolejowe zawarte w programie CPK w zdecydowanej większości i tak byłyby budowane nawet gdyby nie istniał ten pomysł (CMK północ, KDP Y itd. to są stare pomysły), a co do lotniska warto uwolnić tereny Okęcia pod zabudowę i zbudować nowe lotnisko w miejscu gdzie będzie rezerwa terenowa, przy autostradzie i blisko szybkiej kolei, dodatkowo nowe lotnisko to szansa dla Łodzi, która może się rozwinąc
  • Odpowiedz
@Xahil: Silesian Wind Generator
Ale nie o to chodzi. Pieniądze z kpo posłużą ratowaniu mającego duże kłopoty finansowe Siemensa. Po co wspierać swoje skoro mamy niemieckie?
  • Odpowiedz
@Pitagolas: https://www.money.pl/gospodarka/przydomowa-wiatrownia-dla-kazdego-slascy-naukowcy-wymyslili-specjalna-turbine-6858990796356288a.html

Ich pomysł to przydomowe farmy wiatrowe, czyli cos trochę innego niż 300metrowe wiatraki które buduje simens na morzu północnym. postaw wiatrak przy domu żeby zasilał dom. W Oklahomie stawiali takie farmerzy 100 lat temu. #!$%@? innowacja. Dodatkowo są na etapie "załóż startup". Niech zrobią kilka farm przydomowych, rozkręca biznes, rynek ich zweryfikuje i będą do następnego przetargu na budowę kolejnych farm za kilka lat. Kibicuje im.

Na co
  • Odpowiedz
A ja mam alergię na takie właśnie #!$%@?, że ooo wielki Siemens ( który od urodzenia się był wielki i wspaniały) . To źle żebym chciał by pieniądze trafiły do Polaków? Trafią tam gdzie miały trafić do mającego ogromne kłopoty finansowe Siemensa. To oczywiście przypadek, dostaliśmy pieniądze na zieloną energię i ją oddamy. Dzięki takiemu myśleniu jak twoje, Niemcy które przegrały wojnę są finansowo do przodu a my jesteśmy u nich parobkami.
  • Odpowiedz
@Pitagolas: wojna była 150 lat temu, nikt już #!$%@? tego nie pamięta. Polska jest biedna bo król Leszko zabrał królowi Sreszko 3 dukaty. Ja #!$%@? ile jeszcze lat tego meczennictwa? Problemem jest nauczanie, jesteśmy tanimi wyrobnikami. Bycie tanim wyrobnikiem było ok przez ostatnie 30 lat, to był czas na edukację ludzi, reformę uczelni tak aby kształciły to czego przemysł potrzebuje. To, że wygrał przetarg simens a nie polska firma to
  • Odpowiedz
@Pitagolas: ale jaki argument podałeś ? Że wojna była ? Niech zgadnę jesteś nacjonalistą? Raczej liberalne, każdy uczciwy człowiek powinien mieć takie. Polecam życie w prawdzie, a nie w nacjonalistycznym zakłamaniu.

Prawda jest tak, że simens wybuduje nam wiatraki zamiast polskiej firmy, nie dla tego, że złe Niemce znowu Polaka okradajo, tylko dla tego że polskiej firmy po prostu #!$%@? nie ma.
  • Odpowiedz
@Pitagolas: Ale to PiS podpisał a nie Tusk XD
Czyżbyś sugerował że w kwietniu 2023 Tusk z ramienia PGE podpisał umowę z Siemensem i PiS nic o tym nie wiedział? XD
Więc nawet jak dzisiaj podpiszą, to podpiszą z tymi których już znają, mają z nimi doświadczenia no i oferta się zgadza.
Miałbyś firmę to też byś podobnie postąpił...
  • Odpowiedz
@andrzej-roman: Nie odróżniasz inwestycji od kupowania, patriotyzmu od nacjonalizmu , interesu od korupcji. Znasz się na wszystkim od szkolnictwa po politykę ekonomiczną Polski.
Jesteś w odmiennym stanie lewackości.
Ile firm stanęło do "przetargu"? I z jakich krajów? Celowo to pomijasz. Ja mam PiS i PO w jednym i tym samym miejscu. To szkodniki, ale i tak PiS to mniejsze zło. Idę o zakład że obecny rząd uwali wszystkie projekty które
  • Odpowiedz