Wpis z mikrobloga

czy ja dobrze rozumiem, że jak się gra strumieniowo na PC z własnej konsoli, to w ps4/ps5 ciąniemy strumień z konsoli, a w xbox z chmury? bo na ps gra mi się całkiem przyjemnie, a na xbox obraz się rwie, jest pikseloza, dość częśto gra się zacina. obie konsole i PC są pospinane kablami. na próbę wyjąłem wtyczkę od neta z routera... w grę z ps4 remote można grać dalej, a xbox natychmiast się wylogowuje, ale to jeszcze żaden dowód.
łącza w sieci domowej mam na gigabicie, ale necik mocno średni - i może to jest powód, dla którego granie z xboxa jest praktycznie niemożliwe...?

#konsole
  • 1
@PotwornyKogut: xcloud w gamepassie daje możliwość grania na konsolach Microsoftu znajdujących się gdzieś w innym miejscu na świecie, bez konieczności posiadania samemu xboxa - tak, nie strumieniujesz obrazu wprost że swojej konsoli. Nie mam ps5, ale jeśli możesz strumieniować z playstation w lokalnej sieci, bez dostępu do internetu, to działałoby to tak jak opisałeś - tak też dziala jak masz playstation portal. Sony oferuje również podobne rozwiązanie co xcloud w swoim