Wpis z mikrobloga

@kone: ile tam jest przejścia między kuchnią a rogówką xD? 90 cm? Teraz sobie wyobraźcie robić jakąś domówkę i wymijać się z ludźmi, normalnie trzeba chyba stosować zasady ruchu drogowego. Taki prestiż za jedyne 2 duże bańki, ja p*erdole
@ssauczo_pauczo: nie wiem, może regionalizm pomorski, u nas zawsze się tak mówi. Jeszcze nie słyszałem by ktoś z okolicy mówił na rogówkę narożnik xD. Ja z kolei nie wiedziałbym o co chodzi.

a dlaczego? bo zawsze w polskich domach jest na narożu pokoju, jego rogu, rzadko kiedy ktoś ma tyle miejsca, że narożnik ma jeszcze miejsce z tyłu xD

żeby nie było, nawet definicja SJP zna takie słowo

rogówka

dopuszczalne w
@Iskaryota: Definicja narożnika pasuje lepiej, bo to nie tylko mebel ustawiony w rogu, ale mebel przystosowany do ustawienia w rogu pokoju. Też pierwszy raz słyszę by ktoś na narożnik mówił rogówka. W sklepach meblowych nazywa się to narożnikiem, choć po rogówce też znajdzie.
@Iskaryota: @XanderPLXE okazuje się, że to dwie inne rzeczy
https://centrumpr.pl/artykul/co-wybrac-rogowke-czy-naroznik,70886.html

Różnica pomiędzy rogówką a narożnikiem

Narożniki są bardzo wygodnymi meblami do salonu, pokoju dziennego, a nawet małżeńskiej sypialni. W dzień zapewniają wygodne miejsce do wypoczynku lub przyjmowania gości, zaś w nocy narożnik z funkcją spania przekształca się w szerokie łóżko. W przeciwieństwie do narożników, które często mają charakter modułowy i składają się z dwóch siedzisk - szezlongów, rogówki są meblami złożonymi