Wpis z mikrobloga

Hej, szukam pracy jako Devops, mam parę pytań odnośnie tego stanowiska. Jak wyglądało wasze wejście w te stanowisko czy mieliście expa w IT? Coś najlepiej zrobić aby zaplusowac w czasie rozmowy o pracę? Ogolnie to szukam jakiegoś ciekawego projektu może być jak najbardziej niekomercyjny aby podexpic skille #devops. Taki stack by mi odpowiadał: AWS, Docker, Kubernetes, Linux, Ansible. Dążę do pierwszej pracy jako devopsiarz i potrzeba mi trochę doświadczenia.
Opiszę mój ostatni projekcik: stworzylem CI/CD aplikacji korzystając z Jenkins. Stworzyłem joba w którym jest ciągła integracja repozytorium Github dzięki temu przy
zmianach kodu Jenkins sam pobiera i wdraża zmiany na produkcje. Aplikacja zostala skonteneryzowana dzieki Dockerowi i postawiona na maszynkach AWS'owych. Tak btw. nie wstyd to wpisać do CV jeśli aplikuję na juniora lub staż?
  • 10
@Methodology: Projekt jak najbardziej ok. Ja startowałem bez komercyjnego expa w typowym IT (zajmowałem się kilka lat sieciami, ISP). Jako projekt mialem przygotowaną djangową webappke postawioną na docker-compose (apka, reverse proxy nginx, db, redis, certbot) z jakimś CI/CD swojego pomysłu na jenkinsie i monitoringiem (prometheus/grafana). Na rozmowie technicznej oczywiście apka się wysypała, bo wcześniej coś grzebałem i moja rozmowa polegała na debugowaniu tego dziadostwa ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Testuje_Toster: dzięki za odpowiedź. Linux od nastolatka, trochę się bawiłem jako “stawiacz serwerów do gier” kolegom typu minecraft na VPS. Jakis czas temu zauważyłem ze po co stawiam sobie LAMP, krok po kroku jak mogę zrobić to jedna komenda dockerem. I tak się dowiedziałem czym jest devops hehe.
@rippie: dzięki za odpowiedz :) to też spróbuję coś skrobnąć twoim sposobem albo po prostu jeszcze podstawić kubernetesa do CI/CD mojego projektu. Albo to i to CI/CD w domowym zaciszu jest satysfakcjonujące jak samemu coś wymyślać. Tylko no mi brakuje “ogłady” czyli świadomości tooli i pracy przy infrze no cóż braki w expie nie jestem mózgiem ot zwykły rzemieślnikktóremu zawsze jak coś robi to coś jednym dzwonię bije i dochodzi do
@Methodology ja bym zrobił w tym projekcie upgrade z jenkinsa np. na circleCI. Jenkis mimo iż bardzo popularny to archaiczny i jeżeli jest tylko możliwość to odchodzi się od niego. Zamiast stawiać dockera, zrob microk8s i podczep pod to ArgoCD+circleCI. Na zasadzie mój projekt wyglądał tak, ale ewoluował i teraz wygląda tak.