Wpis z mikrobloga

Ale mam mindfuck, po obejrzeniu ostatnich mejweńskich opinii na temat tego całego Heze czy jak mu tam, co dostał polskie obywatelstwo.

Pamiętam jak Olisadebe dostał od Kwaśniewskiego po szybciku papier, żeby móc grać dla polskiej reprezentacji. Jakoś nikt tego nie hejtuje, a chłop szybko zwinął żagle z Europy i wrócił do Nigerii.

Później była era farbowanych lisów Smudy, kiedy hurtem wcisnęli do reprezentacji takie piłkarskie zera jak Perquis, Polanski, Obraniak i Boenisch. Nie wiem czy któryś po polsku coś gadał, bo w piłkę to tak średnio im szło.

Między czasie pojawił się jeszcze Cionek, ale on chociaż nawet w eklapie grał, i po polsku potrafi się chociaż wypowiedzieć.

Nagle dwa lata temu Anglik nie mający pojęcia gdzie jest Polska, i słowa nie potrafiący wydukać, przypomniał sobie że on jednak jest Polakiem, i w sumie fajnie byłoby grać dla Polski. Te wszystkie Włodarczyki nie widzą w tym problemu.

Ale jak jakiś Argentyńczyk stara się o Polski paszport, żeby sobie ułatwić życie w Europie, to nagle słychać trzask pękających dup, że no jak to tak. On nie może grać dla Polski.
No #!$%@?, czemu niby nie?

Jak to dokładnie taki sam przypadek jak Cash?

A co z innymi Brazylijczykami i Argentyńczykami, co mają Polskie korzenie?
Kady Borges sam się wypisał, bo poszedł do kacapów, ale jeszcze jest Alemao w Real Oviedo.

#mecz #ekstraklasa #reprezentacja
#orlysmudy
Wacek7777 - Ale mam mindfuck, po obejrzeniu ostatnich mejweńskich opinii na temat teg...

źródło: Screenshot_Brave_20240124-014915

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Wacek7777: Powinno byc tak, ze nie daje się obywatelstwa w trybie przyspieszonym. Jeśli jakis pilkarz ma nasze obywatelstwo to może zostac powolany. Jednak jesli jednak nie przyjmnie pierwszego powolania powinien trafic na czarna liste
  • Odpowiedz
@Wacek7777: no z tym Cashem to większość mejwenów jest nieźle odklejona, chłop od 2021 "uczy się" polskiego, a chyba nadal jedyne co potrafi to Cześ i Szema, sądząc po materiałach na ŁNP. Póki co jeszcze go nie skreślam, ale podejrzewam, że jak nie awansujemy na Euro i później w eliminacjach do MŚ będzie lipa (a pewnie tak) to albo sam chłop stwierdzi, że szkoda mu się fatygować na kadrę albo go
  • Odpowiedz
@jacas: dokładnie. Nie byłem nigdy fanem Casha, ale umówmy się, główna alternatywa to Kędziora i Bereszyński.
Tak że ten. Natomiast Cash kompletnie nie sprawdza się w roli wahadłowego, co już pokazał i AV i reprezentacji.
W gruncie rzeczy on do tej reprezentacji pasuje jak pięść do nosa.
Wepchnęli go tam Sousa z Kwiatkiem, jakby jeden zawodnik miał odmienić grę.
A przecież na prawej obronie to nie było jakiegoś większego problemu.
Z
  • Odpowiedz
@Wacek7777: ale Cionka to ty szanuj, to zupełnie inny przypadek niż reszta. Właściwie jako jedyny z tej listy miał rzeczywiste powody za jego powołaniem i nie powinno się go określać jako farbowanego lisa.

A Tyrała i Geworgian to co za jedni? Pierwszy raz o nich słyszę?
  • Odpowiedz
@r4x4: Tyrała polski Niemiec, zagrał jeden mecz u Leo. Geworgian Ormianin grający całe życie prawie u nas, też zagrał jeden mecz i tyle.
  • Odpowiedz
@oldskul: Choćby mecz z Arabią Saudyjską na Mundialu. Gdyby sędzia był mnie pobłażliwy to by wyleciał w ~30 minucie. W ofensywie daje mało, w obronie błędy. Już Wszołek lepiej pasuje, jeśli mamy dalej grać wahadłami.
  • Odpowiedz