Wpis z mikrobloga

Czy #forzamotorsport jest tak zabugowana czy to kwestia uruchamiania przez #geforcenow? Pomijam tu konieczność każdorazowego logowania się bo to wina konta MS ale też jest to upierdliwe.
1. Przy każdym uruchomieniu komunikat o niezgodności procesora (unsupported CPU detected). Idzie dalej po zignorowaniu ale nie zawsze się włącza (czasem się sypnie na intrze).
2. Jak już się uruchomi to jeszcze nie zdarzyło mi się żeby połączyła się z siecią xbox. Zawsze brak połączenia, ile razy bym nie ponawiał połączenia, dopiero jak wybiorę grę offline to połączenie magicznie powraca, muszę wyjść z trybu offline i połączyć się znowu - dopiero wtedy działa.
3. Jak już się uda połączyć to często (chyba nawet częściej niż w połowie przypadków) "optimizing shaders" trwa w nieskończoność. Bywało że po 10 minutach dobijało do 30%. Jak trafię dobrze to leci w oczach i za chwilę można grac. Nie wiem czy to kwestia #geforcenow i przypisania mniejszej ilości rdzeni (bo jeśli chodzi o GPU to zawsze mam co najmniej 2080) czy to wina gry. W takich przypadkach restartuję i liczę że uda się trafić lepiej.
edit: czekając na zoptymalizowanie shaderów odpaliłem widżet xboxa i pokazuje mi zużycie proca na poziomie 15-25% więc to chyba jednak nie wina maszyny nvidii a skopanej gry
51% po ponad 10 minutach czekania...

Kupiłem gejpasa na 3 miesiące i pograłbym ale te problemy powyżej i spędzanie przy każdym uruchomieniu gry kilku minut już mnie zaczynają wkurzać.
  • 9
@pesimist: lo Panie. O ile gierki ze steam i epic dzialaja lux to kazde dodatkowe konto to problemy. Mi z kontem paradoxu sejwy zjadalo a elite to kuźwa tez trwalo z pol h. Sprawdź czy forza horizon Ci smiga albo inne gearsy.
  • 0
@biczek: Na razie przetestowałem Forza Horizon, M&B 2, Snowrunnera i taką fajną popierdółkę gdzie się zjeżdża rowerem z górki na czas, ładują się w normie. Forza Motosport jak opisałem. Po Twoim poście włączyłem Gearsy 5 i czekałem ok 5 minut na wejście do menu. Nie wiem co o tym myśleć.
Starfield poniżej minuty.
  • 0
@biczek: włączyłem teraz Horizona i też mi wskoczyła "optymalizacja". Poprzednio przeszło ładnie a teraz mam 50% w 4 minuty...

prawie 10 minut od uruchomienia i można grać, #!$%@? take usługe, więcej nie kupię, dobrze że te 3 miesiące kosztowały tylko dyszkę to aż tak nie boli :)