Wpis z mikrobloga

  • 1
@ZielonaOdnowa: to nie tak jak sie wydaje. Jedne rośliny rosna lepiej inne gorzej. Jest cieplej niż w polsce natomiast pod koniec kwietnia do połowy października jest tak gorąco, że wielu rzeczy nie da sie uprawiać (mał co rośnie wtedy). Rzeczy które w polsce latem sie uprawia ja musze robić w okresie zimowo-wiosennym, żeby była szansa na urośnięcie
  • 0
@ZielonaOdnowa: no niestety. wczoraj posiałem sałate, rzodwiewkę i kilka innych rzeczy, bo idealna pogoda na takie sprawy. W przyszły weekend będę juz startował z pomidorami, żeby zebrać plony przed końcem maja, bo w lato nie da się. Drugi raz pomidory posadzę dopiero we wrzesniu.
Ostre papryczki lubią gorąc, ale latem też dla nich za gorąco to sobie wyobraż jaki upał musi być. W zeszłym roku był dzień gdzie było 48.5C. poł
  • 0
@ZielonaOdnowa: mógłbym do gruntu w sumie, ale robie rozsady, bo w połowie lutego przyjda takie wiatry (~100km/h), że mi je połamią wiec nauczony latami wczesniejszymi robie rozsady w tunelu foliowym (mikro szklarnia foliowa taka) i jak tylko skonczą sie wiatry to pojda do ziemi
@asdfghjkl: przynajmniej sobie ususzysz jak trzeba na takim wietrze przy tej temp, zalejesz oliwa z poprzednich zbiorów i masz pyszne do sałatek czy coś...
Jednak coraz mniej zazdroszcze, jeszcze te dwa miesiące i będzie w Polsce znośnie jako tako to już mi całkiem przejdzie chęć na wyprowadzke, dalej lato zleci i znowu jesienią mnie przyciśnie, po nowym roku już mi zawsze po lekku przechodzi.
@asdfghjkl: świetna sprawa, ja może coś spróbuje w tym roku bo w zeszłym jak akurat miałem większe zbiory to pogoda nie cholery nie pasowała, zresztą jak co roku, może jakbym miał na początku czerwca pomidory to bym coś na dworze ususzyl.
  • 0
@ZielonaOdnowa: w polsce nawet latem chyba za wilgotno na suszenie na słońcu. Pomidory się soli i do tego wysokie uv i niska wilgotność powoduje ze to moment schnie i nie ma szans na infekcje grzybami/pleśniami.
Może lepiej zainwestować w suszarke do warzyw. Szkoda zmarnować kilka kilo pomidorów
@asdfghjkl: właśnie słyszałem że niektórym się udaje ale zawsze było mi szkoda poświęcić na próby.
Myślałem o tej suszarce, może sobie sprawie na ten sezon. Tylko zaleje pewnie rzepakowym, a co? Ja rzepak mam za płotem nie oliwki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 1
@ZielonaOdnowa: dobrej jakosci olej rzepakowy tez dobry jest.
Jak będziesz chciał spróbować suszyć na słońcu to masz przepis:
Kroisz średniej wielkości pomidory na połówki, duże na 4 części. Oprószasz solą i jeb na słońce. Powinny wyschnąć na wiór.
Następnie gotujesz wodę z octem winnym. Na 1L wody szklanka octu. Wpierdzielasz te pomidory suche na maks 5min żeby się zagotowały (to gotowanie ma na celu zabić potencjalne zarodniki grzybów i pleśni oraz