Wpis z mikrobloga

Chciałbym nauczyć się rysować i programować w #cad #cam.
Pracuje ponad 3 lata jako operator cnc, ustawiam codziennie coś nowego, swego czasu pracowałem przez pół roku na hh gdzie pisałem dość proste programy z pulpitu, więc wiem trochę o co cho, ale chciałbym nauczyć się czegoś nowego.
Niestety w obecnej pracy, mam programistę, gdzie zgrywam jedynie programy na haasa..
Ciężko znaleźć pracę, gdzie mógłbym się nauczyć pisać programy z kompa, dlatego nie wiem, może da się jakoś z domu na fusion360?
Jest do tego jakiś poradnik lub coś na yt?

#cnc
  • 13
@QoTheGreat: a jaki koszt takiej maszyny? w sumie nigdy o tym tak nie myślałem, raczej w takiej kolejności: nauka pisania programów, wiem co i jak i po roku szukam sobie pracy, gdzie mógłbym kontynuować to i po paru latach być może awansować na programistę/techonologa
@QoTheGreat:
w sumie u mnie w robocie jest typek co pracował na zwykłej frezarce/wiertarce, kupił sobie dla siebie jakąś frezareczkę do domu, zaczął pisac programy i tutaj programista się zwolnił to jego wzięli
@strike_lucky: free trial, później może z automatu się okroi do non commercial.
Bez cnc idzie się poduczyć. Tam jest opcja symulacji programów, z której się korzysta przy ustawianiu. Do tego trochę wiedzy o prędkościach, które możesz wykraść z firmy i gotowe.
Bo to w sumie między maszynami cnc różnice są głównie w prędkościach posowow wrzeciona i typu narzędzia.
Ja dla mojej stołowej zmniejszam deklarowane prędkości posuwu producenta narzędzia do 20%.

Może
@Andr3v: są 3 wersje do wyboru, jedna darmowa ale ograniczona, dla studentów i free trial na 30 dni, który wziąłem

@QoTheGreat a nie da się na inne konto potem założyc ew tego triala? xd

Może w firmie miałbyś opcje szkolenia?


@QoTheGreat: pracuje obecnie w małym januszeksie, gdzie jest jeden programista, to tak średnio