Wpis z mikrobloga

Po dłuższej przerwie chciałem pograć sobie na PS5. Okazało się ze wylogowało mnie z konta, więc próbuję się zalogować. Jest problem bo mailem i hasłem nie mogę się na konsoli zalogować. Po zalogowaniu na konto PSN poprzez stronę jest wyczyszczone, nie ma żadnych gier, żadnej historii zakupów, żadnego podpiętego urządzenia, NIC. O co chodzi, kradzież konta? Weryfikacja dwuetapowa włączona na maila, na mailu nie ma zalogowanych żadnych urządzeń których być nie powinno. Sony postanowiło wyczyścić losowe konta? Ktoś wie o co może chodzić? Dodam że nie było nic kupowane na tym kocie z tureckich czy innych ruskich podejrzanych stron
#psn #ps5
  • 8
  • 0
@Kakaladze: Jestem pewny bo mam na tym samym maliu wszystkie potwierdzenia z zakupu gier, poprzednich zmian haseł itp. Mam zmienioną teraz nazwę użytkownika - w środku nazwy dodana dodatkowa litera, na pierwszy rzut oka nie było tego widać po zalogowaniu.
@ppompka: Wygląda tak jakby ktoś stworzył podróbę Twojego konta i je podmienił.
Wyszukaj swój prawdziwy profil na PSN w wyszukiwarce przyjaciół na ps5. Jak jest to znaczy, że ktoś zajumał (). Kontakt do Sony i tyle.
@Smartek: O dziwo jak czasem odpalam stare konta na innej konsoli to na konsoli wchodzi od razu, a na pc trzeba potwierdzać logowanie. Też mógł mieć włam na pocztę i sobie haker pokasował maile o logowaniu.
  • 1
@tranzts: @Smartek Zagadka rozwiązana po kontakcie z supportem. Okazało się że ktoś ukradł konto. Zmienił nick, mail, hasło itp. ewidentnie na sprzedaż, bo w nazwie konta był tytuł gry i avatar z niej. W miejsce poprzedniego ktoś założył nowe z "podrasowanym" nickiem na poprzedni adres mailowy żeby nie rzucało się w oczy więc nie wiedziałem że nie loguje się na swoje pierwotne konto tylko na fakea. Support pomógł szybko (2h słuchania
@ppompka wow, to imponujące faktycznie. Mam na myśli działanie Sony, bo dzwoniłem z problemem od psvr tuż po premierze i zostałem dosłownie olany ciepłym moczem. W Twoim przypadku najważniejsze, że wszystko skończyło się po Twojej myśli i że udało Ci się odzyskać swoje konto, na przyszłość być może lepiej ustawić weryfikację na sms? Mam tak od początku i póki co, odpukać, nic złego się nie zadziało ( ͡° ͜ʖ ͡