Wpis z mikrobloga

  • 412
@clexi88: Sędziokracja? W sensie niezależna i NIEZAWISŁA władza sądownicza, jak to wynika z trójpodziału władzy zapisanego w Konstytucji? xD NO OBURZAJĄCE
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: ułaskawił przed wyrokiem? To niby co ułaskawił?
Prezydent powinien wydawać ułaskawienia in Blanco! Dostajesz kartę z podpisem prezydenta i idziesz napaść na bank! Jak cię złapią to sobie wpisujesz ( ułaskawienie z napadu na bank ) i ELO
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: może na twój chłopski rozum. W prawie jednak wyrok do momentu uprawomocnienia nie obowiązuje. Uprawomocnienie to taka pieczątka pod dokumentem - bez tego dokument jest nie ważny.

Prezydent Polski który jest prawnikiem powinien to wiedzieć!
Tylko że on to wie i działał z premedytacją bo zbliżały się wybory i Kamiński byłby zblokowany.

Przeczytaj sobie powoli te słowa i pomysł co znaczą!
PRAWOMOCNY, NIEPRAWOMOCNY
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: w momencie gdy wyrok skazujący się uprawomocnił stracili mandat posła. Bez różnicy czy prezydent ich ulaskawi czy nie! Nie mogą wykonywać mandatu posła!
Gdyby prezydent miał prawo uniewinnienIa to mogliby dalej być posłami. Jednak prezydent nie uniewinnia a ułaskawia. Czyli dalej są winni ale nie muszą ponosić kary choć dalej są skazanymi przestępcami, a przestępca nie może zasiadać w lawach poselskich.
Prawo trzeba akceptować takim jakie jest - lub je
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: godzisz w moje dobra osobiste nazywając mnie niemieckim agentem! Ja swoją pracę wykonuje dla wywiadu angielskiego i nadzoruje the Guardian a nie niemiecki onet!
Za króla i ojczyznę!
Trochę szacunku chamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mtsen: możliwe że będą go chcieli wystawić w następnych wyborach prezydenckich. Oswajają lud z tą mordą na tle flag i pałacu prezydenckiego. Chcą mu wyprodukować wizerunek ale typ poszedł na wywiad gdzie zrobił z siebie idiotę gibiąc się jak ryzus i cały pozytywny image w #!$%@?.
  • Odpowiedz
@regent21: ułaskawił po wyroku, prawomocny/nieprawomocny to bez znaczenia


@Czerwony_jak_WIG20: Różnica jest zasadnicza - ułaskawienie jest aktem odstąpienia od kary, a nie odstąpieniem od stwierdzenia winy/niewinności, lub odstąpienia od postępowania karnego/dowodowego. To drugie jest aktem abolicji, a nie ułaskawienia. Z kolei osoba na której ciąży wyrok nieprawomocny, pozostaje nieskazana - bo to oznacza, że kara nie została prawnie umocowana. I dlatego nie można ułaskawić osoby bez prawomocnego wyroku, bo technicznie ta
  • Odpowiedz
@regent21: ogólnie odkąd piastuje to stanowisko, to ja nawet Dudy nie widzę, a nawet jeśli coś niby wychodzi bezpośrednio z jego ust, to i tak de facto to wygląda jak słowa samego Mastalerka. Ten urząd był od wielu lat wizerunkowo na równi pochyłej, ale z tą osobą na tak wysokim stanowisku w kancelarii Prezydenta RP to już w ogóle jazda bez trzymanki. Jeszcze nigdy tak wyraźnie to nie wyglądało na "sterowany"
  • Odpowiedz
@clexi88: Długopisowi chyba #!$%@?ły się światy xD W normalnym kraju aby zrobić coś, nie należy kręcić loda swojemu carowi tylko należy trzymać się przynajmniej konstytucji którą Duda złamał aż 13 razy i to wielokrotnie xD

Co oni tam ćpają?
  • Odpowiedz