Wpis z mikrobloga

Po dwóch dniach na razie sprzęt działa zajedwabiscie. Na samym steamie mam mało gier w bibliotece ale kilka lepszych tytułów wpadło na Epicu i Gogu. Z heroic launcherem bez problemu poszedł Control, Wiesiek 3 czy Sonic Mania. Na razie jedynie problem mnie spotkał z Ghostwire Tokyo z Epica. Gra uruchamia się jednak przy starcie nowej gry zostaje czarne tło i dalej już nic się nie dzieje. Patrząc po postach na reddicie widzę że jest to popularny problem z tą grą w wersji epicowej w przeciwieństwie do steamowej, która chyba ma nawet weryfikację na steam decku. W każdym razie i tak jestem pozytywnie zaskoczony kompatybilnością Decka z grami, bo nawet odpalił się na nim Robin Hood Legenda Sherwood a jest to dosyć wiekowa gra. Jedyny minus który na razie znalazłem to to że przy ściąganiu gier w nakładce gamingowej nie ma opcji wyłączenia ekranu, jedynie przyciemnienia go. Mam dosyć średnie łącze internetowe i takie gry jak FF XV ściągają się kilkanaście godzin. Przy Switchu zawsze wkładałem sobie konsole do docka i mi ekranik nie przeszkadzał #steamdeck
  • 4
w przeciwieństwie do steamowej, która chyba ma nawet weryfikację na steam decku.


@tomaszek1161: nie warto się męczyć, wydajnośc na decku jest tragiczna a i sama gra nie porywa
@tomaszek1161
Ogarnij sobie wspólny prefix dla gier spoza Steam lub chociaż btrfs. Jeśli chodzi o ściąganie gier przez dłuższy czas, to tryb desktopowy wygasza całkowicie ekran
@gibbs: właśnie zauważyłem że wygasza się ekran gdy instaluje przed desktop np na heroicu ale dziwie się że w trybie gamingowy sprzęt tak nie robi. Nie mogłem znaleźć żadnej opcji od tego w tym trybie