Wpis z mikrobloga

#skoki Napisze to jeszcze raz bo czemu nie. Mamy Stocha Żyle, Kubackiego. W tym sezonie piach. Myślę że niema czego oczekiwać już. Wiek to prawie 37 lat no to xd swoje już zrobili. Może będą jakieś przebłyski ale to niema już co oczekiwać i budować na tym przyszłości. Kontrowersyjnie powoli bym ich skreślał... Kolejno za nimi jest pokolenie Murańkowe czyli Muranka Zniszczoł, Stękała itd a jak skaczą to wiadomo. Czy którys zrobi Piusa Paschke? Nie bardzo w to wierzę ale niech sobie tak do 32 życia skaczą, może zaskoczy jak kiedyś Stękale... nie skreślam jeszcze. Dalej to są Wąski, Pilchy, Juroszki itd no i tu jest lipa. Niby nie ale no posypani i też trudno powiedzieć czy taki Juroszek przypadkiem nie odpali na 1-2 sezony... może tak może nie. Loteria. Niżej to już Habdasy itd a jeszcze niżej Wróble, Joniaki, Tomasiaki itd.
Podsumowując na papierze nie wygląda to źle bo taki Stękała pokazał że top10 umiałby zrobić, taki Wolny czy Zniszczoł też, Juroszek też w sumie coś by skoczył, Pilch na top30 też, Habdas też coś potrafi...A jak w praktyce? Widzę to tak że ten sezon to piach, kolejny piach, olimpijski piach, i dopiero poolimpijski lub jeszcze kolejny coś być może ciekawego się ulepi. Oczywiście mogę się mylić i niech każdy skacze w tym sezonie super i w każdym ale nooo nie widzę tego póki co. Wszystko zależy od tego jak oni sami sobą pokierują i trenerzy też. Chyba widzicie jaki stosunek do skoków ma np. Habdas? Cyk tiktoczek= lansik, kilka kg więcej i jak ma rywalizować? No właśnie. Z drugiej strony skoki to dość #!$%@? sport i wyskoczy któryś jak taki Paschke i zrobi wynik. Takich przypadków było sporo. Czas pokaże ale mimo wszystko jestem dobrej myśli ale za parę lat.
  • 9
@Gruboklates Problem jest taki, że trzeba ogarnąć trenera, który będzie umiał zrobić z juniora skoczka na poziom pucharu świata bo z tym mamy wieczny problem. Genialne wyniki juniorów a potem posucha w seniorstwie. Tu jest rzecz do naprawienia.
@Gruboklates No dokładnie. Tylko oni właściwie przeszli normalny etap z juniora do seniora. No i Malysz ale to był samograj plus Mikleska. A Wolny, Zniszczol, Muranka czyli medaliści mistrzostw świata juniorów poza paroma wyskokami to w zasadzie stracone pokolenie.
@badreligion66: no właśnie i teraz też mamy medalistów i boje sie że Habdas, Tomasiak, Wróbel, Joniak przepadną a oglądałem kilka konkursów z ich udziałem i technika elegancka. Jeśli przejdą ten etap to serio coś z nich będzie. Tylko teraz pytanie jak żeby nie zepsuć
@badreligion66: https://youtu.be/S-CJkdNADSw?si=TsjA9bnTCuW8rkxe
Tu akurat może ta technika nie jest jakaś super ale noo chłop umie umie i liczę na niego. Murańki szkoda mega ale on też miał utrudnione jak już go mam lekko usprawiedliwić. Raz że oczy, robili mu te Operacje. Dwa ojciec trochę jebniety, Trzy troche go spalili bo każdy Złote dziecko złote dziecko mógł nie wytrzymać. Szkoda mi również Bieguna. Ok może wygrana nadwyrost ale wtedy w Klingenthal skakał