Wpis z mikrobloga

Cześć! Z góry przepraszam za mega nieprofesjonalizm. Mocno hobbystycznie dla siebie, rodziny, znajomych i znajomych znajomych z bratem ręcznie robimy rzeźbione (w nieskomplikowanych wzorach) ramki do obrazów i inne tego typu grzebane tematy w drewnie. Ostatnio przemknęło mi przez myśl, że może by to frezować cnc, na którym za bardzo się nie znam ale zakładam że nie jest to technologia kosmiczna.
Po wstępnym przejrzeniu internetu odkryłem frezarke cnc twotrees ttc450. Da się to kupić w okolicach 2000 zł, przestrzeń robocza 460x460x80 mm co by nam spokojnie wystarczyło.
Spotkaliście się z tym sprzęcikiem? Jest to wmiarę sensowne? Może jakaś alternatywa w takim budżecie?
Można to ustrojstwo kupić z wrzecionami 80 W, 8000 obr/min lub 500 W, 12000 U/min. Wyłącznie do prac w drewnie wystarczy 80 czy brać 500 w?
Chętnie przyjmę wszystkie podpowiedzi i uwagi.
#cnc
#druk3d pozwoliłem sobie wrzucić Wasz tag bo kojarzę że mocno zamawiacie z chin swoje drukarki więc może coś podpowieci :)
  • 5
a 500 W 12000 U/min do drewna? ;)


@vivanat: Po prawdzie i to będzie słabe - ale...
Powinieneś już pewnie wiedzieć, że Wszystko zależy od typu frezu (oraz rodzaju obrabianego materiau) - jak jest frez odpowiednio malutki, to musi mieć odpowiednio wysokie obroty (ale też nie za wysokie, ma frezować a nie wypalać w materiale). A jak frez jest większy - to mniejsze obroty (by prędkość liniowa elementu skrawającego - krawędzi