Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że mam trochę mało pamięci ram w kompie, często dochodzę do 90-100% wykorzystania pamięci. Mógłby jakiś spec polecić, jakie powinienem kupić? I czy jest szansa o jakąś lepszą kartę graficzną przy tej konfiguracji?

#komputery
morrph - Wydaje mi się, że mam trochę mało pamięci ram w kompie, często dochodzę do 9...

źródło: komp

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@morrph: Ram to po pierwszy byczku, chcąc nie chcąc 16GB to jest minimum jak zależy Ci na responsywnym korzystaniu z kompa, no i pomyślałbym o wymianie procka na coś bardziej cywilizowanego tj. min 8 generacja intela albo może jakiś ryżen serii 3xxxx
  • Odpowiedz
@morrph: A to jest specyfikacja twojego obecnego kompa??? Generalnie na wcześniejszym PC z 8GB RAMu to ja projekty w 3D robiłem... ale to był Win7.
Po pierwsze jest sens się przejmować jeśli czujesz spowolnienie.
Windows ma używać pamięci, którą ma dostępną... a nie kisić zapas na nigdy. Więc to, że używa jest normalne. Dopóki nie czujesz spowolnienia i nie zaczyna SWAPować.
Na tym SSD 128GB rozumiem, że masz wolne miejsce? Bo
  • Odpowiedz
  • 1
@jack_: dysk kiedyś dokupilem i mam 512 ssd. Czasami ma taką 2-3 sekundową zwieche i wtedy widać 100% zużycia pamięci. Denerwujące. Tak to moja specyfikacja kompa
@jack_ dzięki za linki
  • Odpowiedz