Wpis z mikrobloga

chciałbym za jakiś czas spróbować pościgać się na VR. na początek raczej wypożyczę żeby zobaczyć czy mi w ogóle odpowiada a potem kupić, niestety na ten moment nie mam miejsca na 3 monitory. rozważam opcję, Steam Index, Quest 2, Quest 3. Maciej jakieś polecenia, opinie, wrażenia?

#simracing
  • 6
  • Odpowiedz
@mapache: taka jedna rada jak już dostaniesz gogle:
Najpierw minuta w STATYCZNEJ scenie 3D (np. menu steama itd.), potem przerwa, potem 2 minuty w statycznej scenie, potem przerwa.
Potem możesz 5min poskakać po statycznej scenie (nie poruszając się), potem przerwa.
Stopniowo ćwicz poruszanie się w VR - jazda autem KRÓTKIMI odcinkami dopiero potem.

Wtedy na spokojnie dojdziesz do siedzenia po kilka godzin bez przerwy w goglach bez żadnych nieprzyjemnych efektów i
  • Odpowiedz
  • 0
Jak kupisz gogle, założysz i pojeździsz to dołączysz do 90% użytkowników VR którzy stwierdzają że to jednak nie dla nich.


bardzo niewykluczone. dlatego chcę wypożyczyć najpierw. latam dronem na FPV więc może mniej mnie powinno mulić, ale tam jest mniejszy FOV
  • Odpowiedz
Jeździłem na quest 2 i hp g2. Gogle od HP wypadły owiele lepiej. Sprawdzałem te gogle w grach takich jak assetto corsa assetto corsa competizione dirt rally 2.0 rfactor 2 automobilista 2 ets 2. Duży plus gogli G2 jest to że jak podłączymy się kablem pod PC to nie rozładują się tak jak quest 2 możesz grać ile tylko chcesz gdzie przy quest 2 to było max 3 h rozgrywki i trzeba
  • Odpowiedz
@Rynia: ja miałem podłączone cały czas i one się nie ładowały jak były uruchomione dopiero po wyłączeniu zaczynały się ładować po samym USB idzie za małe napięcie żeby to ogarnęło ładowanie
  • Odpowiedz