Wpis z mikrobloga

#druk3d #drukarki3d #ender3 #sovol #kiciochpyta #aliexpress

Jaką drukarke kupić? ( ͡º ͜ʖ͡º) Są fajne promocje na ali i myślałem coś wyrwać. Chciałbym zacząć drukować z abs/pc-cf tak aby części były wytrzymałe mechanicznie i termicznie. Obszar fajnie byłoby w okolicy 300x300.

Mam endera3 już kilka lat i dzielnie topi plastik. Jak dla mnie bezobsługowa drukarka, nie musiałem nic modzić itp. Zrobiłem sobie komorę termiczną ale maks co drukuje to petg.

Teraz myślę nad sovolem sv06 plus lub creality k1 max. Ewentualnie myślę nad k1 (bez maks) + takim sovolem plus (aby mieć to 300x300). Sovol mi się podoba bo jest cały na wałkach, ekstruder 300 stopni, ale ludzie dużo narzekają na niego. O k1 też sporo złego piszą. Niby o najstarszym enderze 3 też są ściany hejtu, a mi ta drukarka działa po wyjęciu z pudełka. Ustawienie stołu robię średnio raz na 1kg filamentu lub przy zmianie dyszy i miałem jedną awarię jak hotend padł przez te wszystkie lata. Może miałem farta :)

Ceny z ali po promkcjach:
Sovol sc06 plus 1200zł
Creality k1 1800zł
Crealoty k1 max 2950zł
  • 4
@DMMotoAdventures: Najlepszym wyborem był by bambulab p1p. Co do enderka mam 3 v2, drukował bardzo dobrze odrazu po złożeniu z pudełka nawet bez kalibracji (tak przedrukowałem 1 kg) . Do tej pory przedrukował już 5 kg filamnetu i dalej działa bez większych problemów ;D
Jaką drukarke kupić? ( ͡º ͜ʖ͡º) Są fajne promocje na ali i myślałem coś wyrwać. Chciałbym zacząć drukować z abs/pc-cf tak aby części były wytrzymałe mechanicznie i termicznie. Obszar fajnie byłoby w okolicy 300x300.


@DMMotoAdventures: gdyby nie ten obszar, to P1S.
Piszesz że robisz coś ze stołem co 1kg filamentu - w X1c nic ze stołem nie robione od ~1600h druku (liczy się tylko czas gdy