Wpis z mikrobloga

Moja pierwsza próba uruchomienia czegoś przez D3DMetal + Wine + Rosetta 2. Jestem trochę w szoku jak to dobrze działa pomimo tak dużej ilości różnych warstw translacji. M1 Pro, ustawienia graficzne średni preset, 1200p. Na oko trzyma te 60fps, niestety steamowy licznik klatek nie chce się załadować.
#apple #macbook #macos #komputery
KebabWolowinaSosOstry - Moja pierwsza próba uruchomienia czegoś przez D3DMetal + Wine...

źródło: IMG_9485

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szkoda że ceny takie wysokie bo takie mki idealnie nadawałyby się do konsol nowej generacji


@janciopan: kto wie, może niedługo xD Jeśli odpalaja RE8 na macu i ajfonie, w czym problem wsadzić taki procesor do Apple TV?
  • Odpowiedz
@Rabusek: żaden, Apple TV może być spokojnie konsolą nowej generacji tylko problemem są użytkownicy maca bo w powszechnej świadomości mac nie nadaje się do gier aka ludzie nie będą kupować gier a jak nie będą kupować to nie będą wydawane
  • Odpowiedz
@janciopan: to czym to zrobiłeś jest pod devów aby mogli sobie sprawdzić „bez pracy” sprawdzić jak ich gra będzie działać na MacBooku aby podjąć decyzję czy warto bawić się w przenoszenie. Osobiście sukcesu im nie wróżę ale kto wie.

Apple nigdy by się niestety nie zdecydowało na zrobienie takiego rozwiązania jak Steam gdzie wszytko się spina na słowo honoru xd
  • Odpowiedz
@BetonowePlacki: mówisz o protonie? Akurat steam deck I proton działają bardzo dobrze i nawet koszt translacji jest mały.

A czy się nie zdecydują? Ciężko powiedzieć myślę że sukces rossetty 2 i protona na Linuksie pokazał że potencjał transpilowania jest dość duży
  • Odpowiedz
w powszechnej świadomości mac nie nadaje się do gier


@janciopan: wpis powyżej to kropla która drąży skałę, sam gram w diablo 2 i 4 na swoim m1 pro xD a co dopiero 100% mocniejszy m3 max (albo jeszcze mocniejszy
  • Odpowiedz
@BetonowePlacki: Niszowe platformy są imo skazane na transpilację bo przecież nikt na maca czy linuksa nie będzie robił dedykowanych gier. To jest wieczny problem niszowych platform - nie mają gier bo są niszowe a są niszowe bo nie mają gier. Dlatego granie na Linuksie to był dramat do momentu ostatnich protonów które działają fenomenalnie i jako inżynier jestem pełen podziwu że to działa tak dobrze.
  • Odpowiedz
@janciopan: proton działa dobrze jak działa, nie wyobrażam sobie aby Apple oficjalnie wspierał uruchomienie gier z Windowsa tak jak to wygląda na Steam Decku, gdzie EA robi update launchera i nikomu nie działają gry.
  • Odpowiedz