Wpis z mikrobloga

udało mi się kupić Thrustmastera T300. czytałem o problemach z przegrzewaniem się jak i tym że często się spala. chciałbym temu zapobiec zanim zacznę jej używać na dobre. problemem w niej jest słaba cyrkulacja powietrza czy to że ma zasilacz w środku? jeśli to pierwsze to wydaje mi się dobrym rozwiązaniem danie wiatraków po bokach i kratka, wygląda to schludnie. jeśli zasilacz to z tego co czytałem to najlepiej dać 20V 5A zewnętrzny. macie ogólnie jakieś rady, protipy?

#simracing
mapache - udało mi się kupić Thrustmastera T300. czytałem o problemach z przegrzewani...

źródło: T300RSGT-800x800-1

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@mapache miałem ale z powodu pewnych sytuacji musiałem opchnąć, jak będę wracał to z pewnością ponownie do t300. Kierownica po wciśnięciu pewnej kombinacji przycisków włącza oryginalne wiatraki na tryb ciągły, poczytaj gdzieś o tym. Ludzie też ściągają obudowy dla lepszej cyrkulacji.
  • Odpowiedz
@mapache No moja ma już 7 lat, pierwsze 5 śmigała z powodzeniem na fabrycznym wentylatorze. Ostatnie 2 lata już mam zmienione na noctua + wywiercilem otwory wentylacyjne. I to poprawiło głównie kulturę pracy.
Niestety zauważyłem dosyć niedawno może tydzień. Temu że kiera chyba się kończy i pierwszy raz od nowości zaczyna gubić FFB.
W moim przypadku 7 lat to kres dla niej. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@TheSznikers: to myślisz że samo chłodzenie wystarczy i nie trzeba wywalać zasilacza na zewnątrz? widziałem że używasz T3PA, jakoś modowałeś? nie chciałeś T-LCM?
  • Odpowiedz