Wpis z mikrobloga

Znajomy wpadł na genialny sposób przepisania na mnie domeny w OVH, po prostu usunął konto w OVH z myślą, że jak ona wygaśnie (za 2 dni) to sobie ją kupię, domena padła, teraz nie ma nikt nad nią sprawowania. W jakim czasie taka domena pojawi się ponownie do kupna?

#domeny
#ovh
#webdev
#dns
  • 12
  • Odpowiedz
@kretovsky: a na jakie wartości się zmieniło? Ogólnie jestem pełen podziwu, że przy darmowych cesjach, chciało się koledze tak kombinować z domeną. Podejrzewam, że motywacją było odnowienie domeny za grosze poprzez jej wygaśnięcie i ponowną rejestrację?
  • Odpowiedz
  • 0
@szuwarek-mini: jakaś firma w premium.pl to przejęła.

Nie, motywacją nie było odnowienie domeny za grosze. Tak jak pisałem, domenę miałem od znajomego dostać, nim go w ogóle poinformowałem w jaki sposób się to odbywa (przepisanie domeny) to on usunął konto w ovh myśląc, że jak pare dni domena wygasa to automatycznie wskoczy do kupna i że sobie ją kupie. Nie wiem czy on był #!$%@? jak to wymyślił/zrobił czy co xD
  • Odpowiedz
@kretovsky to kolega nie podumal. Ostatnie zdanie idealnie to podsumowuje xD. Kiedy domena miała wygasnac? Bo po wygasnieciu jest jeszcze 30 dni jeśli to pl, ale jeśli ten okres też minął, to pewnie ktoś przejął. Wbrew pozorom, nawet nic nieznaczące domeny są często przechwytywane.
  • Odpowiedz
@kretovsky jak wygasła 28 października, to nikt jej kupić jeszcze nie mógł, bo ma okres wygasania 30 dni, podczas którego właściciel może domene odzyskać. Nie rozumiem też zabiegu kasowania konta na ovh zanim cokolwiek stanie się z domena. Dziwne fikolki :). Ale jeśli mu zależy, żeby Ci ja przekazać, to jeszcze ma możliwości.
  • Odpowiedz