Wpis z mikrobloga

Mam dom 100m2 + drugie tyle piwnica i garaż aktualnie całość ogrzewana piecem na ekogroszek. Przymierzam się do zainstalowania co najmniej trzech klimatyzatorów (wydajność grzewcza ok. 4,2kw) w części mieszkalnej. Czy takie klimatyzatory wystarczyłyby na ogrzanie domu przez całą zimę i jaki byłby ich koszt utrzymania? Czy zmiana z węgla na klime jest w ogóle opłacalna finansowo? Szukam opinii w necie ale jak znajduje jakiś artykuł to zazwyczaj pisze go firma montująca takie klimatyzatory i je w ch*j wychwala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodam, że brak jakiejkolwiek fotowoltaiki.

#dom #remontujzwykopem #ogrzewanie
Rooofie - Mam dom 100m2 + drugie tyle piwnica i garaż aktualnie całość ogrzewana piec...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 10
  • 0
@skumac: właśnie też martwię się piwnicą, że przynajmniej jeden w centralnym położeniu piwnicy również powinien być właśnie ze względu na wilgoć...
@skumac: Ale ma sprawność w okolicach 3 wiec z 1 kWh pobranej z sieci wyprodukuje Ok 3 kWh ciepła. Czyli 1 kWh to bedzie koszt Ok 50 groszy. Wiec biorąc pod uwagę ceny węgla dość konkurencyjnie

@Rooofie klimatyzator wysusza powietrze wiec o nadmiar wilgoci się nie martw :-)
@Rooofie: szwagier grzeje klimą mini hale i80 mkw. Ja dogrzewam się trochę klimą rotenso i jest to bardzo wygodne. Nie mam potwierdzenia w rachunkach (jeszcze). Moim zdaniem w lato jak klimą chodziła to zużycie prądu w miesiącach letnich conajmniej x2. Farelka może i dobrą ale klimą wydajniejsza i pilnuje temperatury
@Rooofie około 100m użytkowej, 2x midea xtreme warmer 3,5 kw. Montował mi Mirek z wykopu, który mi polecił ten model i jestem bardzo zadowolony. W poprzednia zimę rachunek za prąd za 2 msc to około 2200 zł, ale też CWU mam z dużego boilera elektrycznego.