Wpis z mikrobloga

@JASZCZURMAN: tak
@spiritus sęk w tym, że te KITy są dodawane praktycznie w każdym zestawie z allegro, a 50tka to pewnie koszt 300zł ?
Sigma niestety dużo droższa.
Tak, wiem, że też i dużo lepsza. Sam mam wszystkie trzy te obiektywy i Sigma rlz.
  • Odpowiedz
@spiritus: a dobra widze teraz, ze OP ma 1.6k budzet. W takiej sytuacji jest tak jak piszesz - 17-50 2.8 bedzie spoko, chyba ze autor bedzie chcial robic portrety albo jakies inne kadry, gdzie bedzie wymagal jeszcze lepszego swiatla od obiektywu. na pewno ta sigma jest bardziej uniwersalna. Ja jej uzywam nawet do astrofoto na wakacjach, bo nie chce mi sie brac Samyanga 14tki
  • Odpowiedz
@w00nski: ja mówię o 200D i obiektywach. Zamiast kupować te dwa szroty to lepiej sigma, która jest ostrzejsza, jaśniejsza od zooma.
OP nią nauczy się najwięcej i nie będzie się zastanawiał czemu zdjęcie na 55mm jest ciemniejsze od tego na 18mm tylko będzie miał stałe światło na każdej ogniskowej.

Canonów z luster nie znam więc co do 200D się nie wypowiem ale jakby nikon wchodził w grę to mogę coś
  • Odpowiedz
@JASZCZURMAN: ziomek ma D700 (tylko już ma trochę nabite) do sprzedania wraz z 35/1.8G
To jest świetny zestaw do zabawy, tylko z takim przebiegiem w każdej chwili możesz liczyć się z wymianą migawki xD
  • Odpowiedz