Wpis z mikrobloga

Kończy się kampania wyborcza - żenująca i niemerytoryczna jak w zasadzie każda.

Nie będzie chyba dla Was zaskoczeniem, jeśli zadeklaruję, że w tę niedzielę zagłosuję na #konfederacja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Głosowałem już na Konfę cztery lata temu i to, co robią do dziś utwierdza mnie w przekonaniu, że był to dobry wybór.

Konfederacja w trzech najważniejszych dla ogółu społeczeństwa (i w perspektywie długofalowej dla całego kraju) sprawach postąpiła, jak powinna. COVID, stosunki Polska-Ukraina czy imigranci - we wszystkich tych kwestiach politycy tej partii przedstawiali odrębne względem "bandy czworga" stanowiska. Często szli przy tym pod prąd, jako jedyni w parlamencie, obrzucani błotem przez oponentów.

Sprzeciw wobec zamykania szkół, restauracji, ograniczania dostępu do opieki okołoporodowej czy dla pacjentów z innymi niż COVID schorzeniami? Albo wobec mandatów za nienoszenie maseczek i w końcu - tępej propagandzie proszczepionkowej sączonej zarówno przez #tvpis jak i #tvn? "Szury! Mordercy!" - z ust adwersarzy padały obelgi. Pamiętacie, jak Korwin otworzył dla ogółu swój prywatny las, gdy państwo zakazało łazić ludziom po swoich? Albo jak Grzegorz Braun bronił uczestników manifestacji przeciwko obostrzeniom? Albo jak Konrad Berkowicz pomagał restauracjom przetrwać policyjne interwencje? Z jakimiż to efektami obostrzeń (uchwalanym wspólnie przez PiS, KO, PSL i Lewicę) borykamy się dziś? Sześciocyfrowa liczba nadmiarowych zgonów, słabsza kondycja psychiczna zwłaszcza młodego pokolenia, upadające pod ciężarem nowych podatków i rosnących opłat za media przedsiębiorstw, którym rząd proponował jedynie ochłapy w postaci "Polskiego Ładu" - to wszystko robota "bandy czworga"! Tylko Konfederacja szła w tej kwestii "pod prąd"!

Albo kwestia relacji z Ukrainą - gdy inni w wariackim pędzie prześcigali się w sposobach pomocy Ukraińcom walczącym z Rosjanami, Konfederacja jako jedyna apelowała o zachowanie rozsądku i uwzględnianie w działaniach polskiego interesu narodowego. Znowu szli pod prąd, nazywani "ruskimi onucami". A teraz? Polski rząd wydał Ukraińcom całkiem spory arsenał, samemu zadłużając się u Koreańczyków! A jakąż to zapłatę otrzymaliśmy? Ukraińcy ograniczają się do deklaracji o "wdzięczności", nie reagując na nasze prośby o ekshumacje ofiar zbrodni wołyńskiej (co jakoś nie jest problemem, gdy chodzi o żołnierzy Wermachtu), a ostatnio nawet zaczęli nas zaliczać do grona państw "sprzyjających Rosji" - bo w kwestii zboża nie zgięliśmy się przed nimi w pół! PiS kreuje się teraz na partię twardą w relacjach z Ukrainą, choć do niedawna obiecywali im złote góry - zapewne w nadziei na to, że załatają dziurę demograficzną uchodźcami. Tu znowu Konfederacja miała rację!

I w końcu imigranci. Środowiska antysystemowej prawicy od lat zwracają uwagę na to, jaką katastrofą może się skończyć przekształcanie Polski w społeczeństwo wielokulturowe, takie - jakie funkcjonują na Zachodzie. Na problemy z integracją, podwyższoną przestępczość, hodowanie radykalnego islamu, obciążenia socjalne... długo by wymieniać. Często byli przy tym nazywani "faszystami" i "szowinistami". Obecnie PiS ściąga do naszego kraju rekordowe ilości imigrantów, traktując ich jako doraźne uzupełnienie sypiącej się piramidy demograficznej, co nie przeszkadza im w lansowaniu się jako "obrońcy polskich granic". W obliczu "afery wizowej" nawet Lewica i Platforma zaczęły grać kartą antyimigrancką, w nadziei, że wyborcy zapomną o tym, jak jeszcze kilka lat temu uważali za konieczny udział w relokacji nielegalnych imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu czy przepuszczanie tych, przekraczających nielegalnie granicę z Białorusią. I tu Konfederacja wykazała się stałością poglądów.

Pamiętajcie o tym wszystkim, gdy przyjdzie Wam stanąć w kabinie z kartą do głosowania i długopisem. Tylko lista nr 5! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A referendum zbojkotuję. Nie podoba mi się obecne prawo referendalne i to, że pytania pochodzą od rządu, a nie od obywateli - tak, jak miało to miejsce w 2015 roku, gdy również olałem głosowanie.

A tym czasem trzymajcie się. Oby w niedzielę o 21 Polska stała się lepszym krajem, a serwery Wykopu wytrzymały. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#polityka #polska #4konserwy #wybory
plackojad - Kończy się kampania wyborcza - żenująca i niemerytoryczna jak w zasadzie ...

źródło: 23-09-15-Konfederacja-nr-5

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
Pamiętajcie o tym wszystkim, gdy przyjdzie Wam stanąć w kabinie z kartą do głosowania i długopisem. Tylko lista nr 5! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@plackojad: czy wam chociaż płacą za tą agitkę za konfą? Serio jak im przez cały rok robicie reklamę za darmo to można was nazwać conajmniej frajerami. Mam nadzieję, że kiedyś będziecie się tego wstydzić xD
  • Odpowiedz
  • 5
@Lukardio: Robert Bąkiewicz nigdy nie był Konfiarzem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Był co najwyżej tolerowany jako przykra konieczność przez narodowców i pogoniony, gdy tylko nadarzyła się okazja. PiS to dla niego dobre miejsce. ( ͡º ͜ʖ͡º)

PIS przeciągnie Konfiarzy i zdobędzie większość


Warto tu przypomnieć, że Konfederacja była jedyną w kończącej się kadencji partią, która nie dostarczyła kadr PiS-owi. ( ͡
  • Odpowiedz
@Kryspin013: on już przecież ma wytłumaczenie dlaczego koalicja Konfy z PiSem jest lepsza dla Polski

usuwaj wpis @plackojad ale ten screen będzie się ciągał za tobą do końca tego portalu albo istnienia twojego konta

i generalnie mały plus dla ciebie, że usunąłeś się w cień i było ciebie mniej na tagach politycznych
Lukardio - @Kryspin013: on już przecież ma wytłumaczenie dlaczego koalicja Konfy z Pi...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 4
@Kryspin013:

czy wam chociaż płacą za tą agitkę za konfą?


Pisze to typek, który całe dnie poświęca na polityczną agitację na portalu ze śmiesznymi obrazkami. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że kiedyś będziecie się tego wstydzić xD


@Kryspin013: @Lukardio: Straszyliście że Konfederacja nie wejdzie do Sejmu, potem rozpadem Konfederacji, potem że Konfederacja będzie głosowała z pisowskimi bolszewikami, teraz, że Konfederacja wejdzie w koalicję z pisowczykami.

Wstyd to pojęcie całkowicie obce funkcjonariuszowi peło, stąd posługiwanie się tym słowem przez funkcjonariusza peło jest po prostu śmieszne.
  • Odpowiedz
@plackojad: Nie bardzo rozumiem dlaczego zagłosujesz na partię, która działa na szkodę Polski:
1. Wyjście z UE/NATO
2. 200 miliardów kosztów obietnic wyborczych
3. Popieranie pedofilii
4. Katoliban
5. Szury,
  • Odpowiedz
Pisze to typek, który całe dnie poświęca na polityczną agitację na portalu ze śmiesznymi obrazkami. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@plackojad: pokaż za kim robię tą polityczną agitację k0nfiarzu
  • Odpowiedz
  • 2
@nevin: No właśnie o takich jak Ty pisałem. Chyba nie czytałeś. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@qluch

Straszyliście że Konfederacja nie wejdzie do Sejmu, potem rozpadem Konfederacji, potem że Konfederacja będzie głosowała z pisowskimi bolszewikami, teraz, że Konfederacja wejdzie w koalicję z pisowczykami.


Aż mi się przypomniało, ileż to upadków wieszczyli Konfie domorośli analitycy z neuropy... a ta - na złość im - trwa aż po
  • Odpowiedz
@Kryspin013: @Lukardio: Straszyliście że Konfederacja nie wejdzie do Sejmu, potem rozpadem Konfederacji, potem że Konfederacja będzie głosowała z pisowskimi bolszewikami, teraz, że Konfederacja wejdzie w koalicję z pisowczykami.


Wstyd to pojęcie całkowicie obce funkcjonariuszowi peło, stąd posługiwanie się tym słowem przez funkcjonariusza peło jest po prostu śmieszne.


@qluch: niczym nie straszyłem, miałem bekę z tych waszych 15% i 20% dla konfederacji XD
  • Odpowiedz
No właśnie o takich jak Ty pisałem. Chyba nie czytałeś. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@plackojad: czytałem. Niczego to nie zmienia. Dalej głosujesz na psychopatów
  • Odpowiedz
  • 0
@Bartholomew:

Ale Ci się lewackiej swołoczy zleciało do komentowania wpisu. :)


Najwierniejsi "żołnierze" - na straży aż do końca! ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chyba będę musiał ich zczarnolistować tymczasowo, żeby nie skrobnęli jakiejś głupoty, na którą nie będę mógł odpowiedzieć przed nastaniem ciszy wyborczej.
  • Odpowiedz
  • 0
i generalnie mały plus dla ciebie, że usunąłeś się w cień i było ciebie mniej na tagach politycznych


@Lukardio: Po prostu przeniosłem się w większości na Twittera. ( ͡º ͜ʖ͡º)

A poza tym nigdy nie opierałem swojej działalności tutaj na polityce - czego nie można powiedzieć o Tobie.
  • Odpowiedz