Wpis z mikrobloga

Bo chcę głosować na partię demokratyczną ale nie jestem za zbytnią liberalizacją prawa aborcyjnego - referendum jest ok. Poza tym mam poglądy w miarę wolnorynkowe ale nie chce głosować na Konfe bo wiele kandydatów z ich list jest kontrowersyjnych.

Poza tym TD nie jest za usunięciem gotówki, było to już prostowane setki razy, ostatnio tutaj; link
@zbigniew_wodecki: W tych wyborach chodzi o coś innego niż o gotówkę lub jej brak.

Jej ewentualna likwidacja w długofalowej perspektywie, co nie jest zresztą kwestią przesądzoną to i tak będzie coś, co kompletnie nie leży w gestii władz Polski.

Trzecia Droga jest naturalnym koalicjantem dla KO, a większość ludzi głosuje z taką motywacją, żeby odsunąć PiS od władzy.

Nie głosuję na TD jak coś, po prostu wyjaśniam motywację takich ludzi.
nie chcecie już gotówki mieć?


@zbigniew_wodecki: Zarówno PiS, PO jak TD czy Lewica bez mrugnięcia okiem by przepchnęło zmiany, gdyby lobby bankowe kazało. Konfederacja by założyła dyktaturę/monarchię i zrobiła z nas Koreę Północną. Nie wiem, co gorsze. ( ͡º ͜ʖ͡º)
nie chcecie już gotówki mieć? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@zbigniew_wodecki: To nie jest zdanie TD, generalnie politycy nie mają w tym temacie nic do gadania.

Konfederacja ma prawo zrobić swoją poprawkę do konstytucji, tylko co z tego skoro już za przejściem granicznym fizyczna złotówka nie będzie miała żadnej prawnej wartości i nie będzie też wymienialna - bo niby jak.

Weź tu jeszcze zasugeruj, że nie używasz płatności