Wpis z mikrobloga

Pochwalę się ( ͡° ͜ʖ ͡°) W kwietniu w ogródku za domem zasiałem trawę. Rosła mizernie- słaba, sucha ziemia i dużo chwastów skutecznie hamowały jej rozwój. W końcu postanowiłem coś z tym zrobić. Na dobry początek zrobiłem oprysk na chwastnicę, która zdominowała trawnik. Gdy zaczęła obumierać zacząłem po placu chodzić w nakładkach z kolcami, aby nieco napowietrzyć glebę. Następnie puste przestrzenie zaorałem gracą i zrobiłem dosiewkę z dodatkiem czarnej uniwersalnej ziemi. Na koniec wjechał nawóz Yara Mila Complex. Teraz wygląda to już o niebo lepiej. W komentarzu dla porównania zdjęcie z sierpnia. Wiem, że do perfekcji bardzo daleko, ale cieszę się, że w końcu jest jakaś namiastka trawnika, a nie ściernisko i step.
#trawnik #ogrod #ogrodnictwo #dom #budowadomu
klintoniusz - Pochwalę się ( ͡° ͜ʖ ͡°) W kwietniu w ogródku za domem zasiałem trawę. ...

źródło: 32b6531052e431195dcaab47732dac87

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@klintoniusz: ładnie wyprowadzone. Zrób areację i piaskowanie na wiosnę. Te kolce na butach to do dupy są :P Wiertarka, wiertło fi >20 i jedziesz. Wiosną wystartuj z mocznika, jak ruszy zrób oprysk Optysilem, dbaj o żelazo i będzie pięknie :)
  • Odpowiedz
@klintoniusz: bardzo duzo, bardzo niewdzięczna, monotonna i #!$%@?ąca robota. Ja sobie zrobiłem matrycę 1mx1m i na niej siatkę otworów co 15cm. Jeśli masz zbitą ziemię, gęsty korzeń (szczególnie jak podlewasz często a krótko) to taki zabieg zrobi lepszą robotę niż cokolwiek innego. Wiosną tnę do gleby, wertykuluję, areacja wiertarką, piaskowanie i nawożenie mocznikiem. Przez 2-3 tygodnie będziesz chodził przerażony że zajechałeś trawnik. Pożniej będzie najlepszy na osiedlu. Tylko trzeba nawozic -
  • Odpowiedz
@klintoniusz: te jasne place które masz to albo wiechlina jednoroczna albo miejsce gdzie poszlo wiecej azotu i trawa przed cięciem była wyższa, zwróc też na to uwagę. Kup ręczny siewnik nawozu (Wolf Garten np.) żeby trawa miała jednolitą strukturę i kolor.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nikczemnik: Ten siewnik mam. Te jaśniejsze place to niestety moja nędzna robota, bo widząc, że obecna mieszanka słabo wschodzi zacząłem robić dosiewki inną mieszanką, stąd różnice w kolorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@klintoniusz: bardzo spoko Mireczku, wiem ile to trudu ogarnąć trawnik, u mnie np. korzenie podgryzją larwy komarnicy i chrząszczy :( A temu gamoniowi od monokultury niech się frędzle w dywanie poplączą, pewnie albo mieszka w bloku, albo jest leniem i kosi raz w sezonie a w necie głosi mądrości xD
  • Odpowiedz
  • 1
@bambaleon: Trochę pracy, zapału i będzie git. Trzeba czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz będę walczył z trawnikiem od frontu domu, a raczej z klepiskiem na którym wyrosły tylko chwasty. Przejadę to glebogryzarką, zmieszam obecną ziemię z czarnoziemem i wysieję nowy trawnik. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
  • Odpowiedz