Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem na pierwszym roku studiów w Poznaniu, mieszkam pod Poznaniem (podobno w strefie B). Nie ogarniam jak działają te wszystkie zniżki dla studentów, ani czym różnią się między sobą bilety. Z tego co wyczytałem to są różne strefy i to w miarę rozumiem, natomiast nie wiem jaki bilet byłby dla mnie najkorzystniejszy, z jaką zniżką, ani jak go kupić/aktywować z peką czy ELS, tj peka ale w legitymacji studenckiej, która trzeba jakoś aktywować (?). Wiem oczywiście jak działa jednorazowy bilet natomiast są jeszcze: krótkookresowy, długookresowy, okresowe odcinkowe oraz okresowe bus+tramwaj+kolej, z opcjami tam czy tam i z powrotem, do tego znalazłem że da się coś podziałać, żeby mieć pociągi w strefie B, a tramwaje i autobusy w strefie A. Szukałem co powinienem wybrać i co aktywować, ale nic co by mi wyjaśniło co mam zrobić. Może jestem upośledzony, ale jedyne na co natrafiłem to jakieś archiwalne strony kolei wielkopolskich albo zaprzeczające same sobie informacje (np na stronie peka że nie trzeba aktywować els, a na ztm że trzeba coś poklikać i aktywować aby mieć zniżki? czy używać legitymacji jaki leki, podobnie ze zdjęciem do peki, raz trzeba a raz nie). Jestem zmęczony i pisze chaotycznie ale mam nadzieję że mimo tego w miarę zrozumiale.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: hej ja studiuje w Poznaniu i pracuje pomogę. Na początku musisz pójść do punktu i ztm i wyrobić PEKA najłatwiej na legitymacje jeśli już ja masz bo wtedy od razu możesz na legitymację zrobić PEKA. Skoro mieszkasz w strefie B to musisz kupić bilet i na A i B. Najkorzystniejszy jest bilet semestralny na A i B. Jak zrobisz pęka na legitymacje będziesz mógł kupić przez internet lub w punkcie.
  • Odpowiedz