Wpis z mikrobloga

  • 0
@GerwazKHHV: Nie jestem oski, wypraszam sobie, poza tym jak mógłbym nim być jak 42 lata na karku, i nie mam vifona na głowie, poza pracą nie bywam i nie jestem dynamicznakiem, ostani raz na imprezie bylem 20 lat temu, zakładam że mógłbym tu być ojcem Semi - Boomerem wielu smarkaczy i gówniaków, na całe szczęscie nie mam gówniaków ani baby na karku A szczęściwym to można być nawet na chwilę.
  • 1
@ksjoc_zakony: I legancko, smakówa :D kurde jeszcze rosołu nie pojadłem a już mi smaka zrobiłeś na nasleśniki, zapewiam że umiem piec, dla mnie najlepsze z twarogiem i śmietanom, ofc własnej roboty,, macz gut, albo po prostu z dżemem, też ok, ale nie trawię np naleśnikuf po niemiecku, Niemcy jedzą zazwyczaj z konfiturom japkowom, albo nutella ale co kraj to obyczaj.
@Drake1: Twaróg ze śmietaną i do tego potem w naleśniku dżem to sama klasyka i smaki dzieciństwa, mniam. Pamiętam jak samą tą masę twarogową babci podjadałem xD ja lubię czasami wieczorem ciasto naleśnikowe sobie przygotować, wstawić do lodówki i z rana kilka usmażyć jak mam ochotę zjeść śniadanko, co i Tobie polecam ( ͡° ͡°)