Wpis z mikrobloga

#komputery #sprzetaudio

Kupiłem sobie swego czasu słuchawki JBL Quantum 100
https://pl.jbl.com/QUANTUM100.html
Używałem ich do tej pory jako same słuchawki bo nie miałem jak ich podpiąć, żeby mikrofon działał. Słuchawki mają jedną wtyczkę, a w kompie mam dwa gniazda. W końcu dostałem w łapki kabelek, który pozwala oddzielnie podpiąć wszystko. No zastanawiam się teraz co jest nie tak.

Słuchawki o ile grają normalnie to już mikrofon szumi zdecydowanie za bardzo, jak na produkt za 170 PLN. Praktycznie szum przeszkadza w słuchaniu nagrania.

Zastanawiam się, czy mam słuchawki felerne, kabelek ssie, port nieteges, czy może oryginalnie ten mikrofon ssie.

Ma ktoś takie słuchawki i może napisać coś o mikrofonie?

Co do słuchawek to zdecydowanie cena zawyżona bo grają jak JBL za 90 PLN i wychodzi, że 80 PLN dopłaca się do mikrofonu. Sama jakość dźwięku ujdzie, ale miałem lepsze słuchawki za 79 PLN.
  • 3
szumi zdecydowanie za bardzo, jak na produkt za 170 PLN


@psiversum: jakby to napisać... Możesz wydać i 500zł a mikrofon nadal będzie do doopy. Jeżeli mikrofon ma robić robotę to MUSI być oddzielny, zewnętrzny. Niekoniecznie drogi, sam używam modelu na USB za ok. 200zł.
Druga sprawa to karta dźwiękowa bo jeśli coś ma upośledzać analogowe słuchawki to właśnie ona. Więc jeśli korzystasz z jakiejś integry to też nie oczekuj fajerwerków.
@psiversum: bywa, najwyraźniej wtopiłeś z modelem i niewiele się z tym zrobi, mi też co najmniej raz coś podobnego się przydarzyło. Niemniej na przyszłość naprawdę i szczerze polecam szukać osobno słuchawek a osobno mikrofonu, w ten sposób o wiele trudniej o takie niespodzianki.